Challenger Genua: Hubert Hurkacz w ćwierćfinale po obronie piłek meczowych

Hubert Hurkacz wrócił w czwartek z dalekiej podróży w pojedynku z Juanem Ignacio Londero. Polak pokonał Argentyńczyka w trzech setach i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w Genui.

Rafał Smoliński
Hubert Hurkacz East News / Wojciech Kubik / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Drugi mecz w turnieju AON Open 2018 okazał się dla 21-letniego Polaka wyjątkowo trudny. Juan Ignacio Londero (ATP 123) dwukrotnie prowadził w pierwszym secie z przewagą przełamania, zanim tenisista z Wrocławia wyrównał na po 4. Argentyńczyk zdobył jednak kluczowego breaka w 11. gemie, po czym wykorzystał drugą piłkę setową przy własnym podaniu.

Hubert Hurkacz (ATP 109) słabo także zaczął drugą partię. Przegrywał 1:2 ze stratą breaka. Potem przy stanie 4:5 obronił dwie piłki meczowe przy serwisie przeciwnika. Polakowi udało się przełamać serwis Londero i był to moment zwrotny całego spotkania. Nasz reprezentant wygrał następnie aż dziewięć gemów z rzędu, wieńcząc po dwóch godzinach i 19 minutach pojedynek wynikiem 5:7, 7:5, 6:0.

Czwartkowym zwycięstwem Hurkacz przypieczętował poniedziałkowy awans do Top 100 rankingu ATP. W Genui wywalczył już 25 punktów i może zdobyć 20 kolejnych, jeśli wygra następny mecz. Jego przeciwnikiem będzie w piątek oznaczony "ósemką" Włoch Lorenzo Sonego (ATP 121).