US Open: Marek przegrał z najlepszym juniorem świata. Burze przepędziły z kortu Michalskiego

Wojciech Marek na III rundzie singla zakończył w czwartek występ w juniorskiej edycji wielkoszlemowego US Open 2018. Szansę na ćwierćfinał zachował Daniel Michalski, którego mecz przerwały gwałtowne burze.
Rafał Smoliński
East News / Wojciech Kubik / Na zdjęciu: Wojciech Marek

Wojciech Marek nie miał w czwartek łatwego zadania, ponieważ jego przeciwnikiem był najlepszy junior świata, Chun Hsin Tseng. Tajwańczyk triumfował już w tym roku na kortach Rolanda Garrosa i Wimbledonu. Teraz chce podbić Nowy Jork i jak na razie stracił w zawodach tylko seta.

Rozstawiony z "jedynką" w US Open 2018 tenisista z Azji wygrał w pierwszym secie meczu z bytomianinem pięć gemów z rzędu ze stanu 1:2. Tseng rozpoczął także przełamaniem drugą partię i w pełni kontrolował przebieg wydarzeń na korcie. Trwający nieco ponad godzinę pojedynek zakończył przy pierwszej okazji przy podaniu Marka wynikiem 6:2, 6:3.

Opady deszczu i gwałtowne burze nie pozwoliły na dokończenie pojedynku III rundy Danielowi Michalskiemu. Warszawianin przegrał wyraźnie pierwszego seta 3:6, ale w drugim postarał się o trzy przełamania i wyrównał stan spotkania. Polak rozpoczął breakiem trzecią część meczu i wówczas gra została przerwana. Nasz reprezentant i Francuz Antoine Cornut-Chauvinc wrócą na kort w piątek o godz. 18:00 naszego czasu. Jeśli Michalski zwycięży, to po kilku godzinach zmierzy się w ćwierćfinale z Włochem Lorenzo Musettim.

US Open, Nowy Jork (USA)
Wielki Szlem, kort twardy
czwartek, 6 września

III runda gry pojedynczej juniorów:

Chun Hsin Tseng (Tajwan, 1) - Wojciech Marek (Polska, Q) 6:2, 6:3
Daniel Michalski (Polska) - Antoine Cornut-Chauvinc (Francja) 3:6, 6:2, 1:0 *do dokończenia

Czy Daniel Michalski awansuje do ćwierćfinału?