Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Argentyna będzie mieć dwa turnieje ATP World Tour. Cordoba zastąpi w kalendarzu Quito

Rozpoczynający tzw. "Golden Swing" turniej, który w czterech ostatnich sezonach był rozgrywany w Quito, został przeniesiony do Cordoby. Pierwsza edycja nowej imprezy rangi ATP World Tour odbędzie się w lutym przyszłego roku.
Marcin Motyka
Marcin Motyka
Materiały prasowe / Tenis

Cordoba została gospodarzem turnieju rangi ATP World Tour dzięki współpracy agencji menedżerskiej Octagon oraz zajmującej się marketingiem sportowym firmie Torneos. - Wraz z Tornes nie możemy się doczekać, aż Cordoba ugruntuje swoją pozycję jako światowej klasy turniej rangi ATP 250 w kalendarzu męskich rozgrywek. Dzięki wyśmienitym hotelom i specjałom kulinarnym Cordoba jest idealnym miastem do rozszerzenia obecności ATP w Argentynie - powiedział Jorge Salkeld z Octagonu.

Cordoba zastąpi w kalendarzu ATP World Tour Quito, które z powodu ekonomicznych musiało zrezygnować z organizacji zawodów głównego cyklu. Najbardziej niezadowolony z tego faktu jest z pewnością Victor Estrella. Tenisista z Dominikany wygrał bowiem trzy z czterech edycji Ecuador Open (lata 2015-17). W tym sezonie po trofeum sięgnął Albert Ramos.

Impreza w Cordobie otrzyma rangę ATP World Tour 250 i będzie rozgrywana na ceglanej mączce. Pierwsza edycja odbędzie się w dniach 4-10 lutego 2019 roku. Turniej otworzy tzw. "Golden Swing", a więc miesięczny cykl zawodów rangi ATP World Tour odbywających się na kortach ziemnych w Ameryce Południowej.

Tym samym Argentyna stanie się 17. krajem, który będzie organizował co najmniej dwa turnieje ATP World Tour. Więcej niż jedna impreza głównego cyklu męskich rozgrywek odbywa się także w USA (11), Francji (sześć), Niemczech, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii (po cztery), Australii i Chinach (po trzy) oraz w Holandii, Brazylii, Meksyku, Hiszpanii, Turcji, Włoszech, Szwecji, Austrii i Rosji (po dwie).

ZOBACZ WIDEO Polski tenis w kryzysie. Karol Drzewiecki: Brakuje nam ogrania i stabilności finansowej

Czy ATP podjeło dobrą decyzję?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
atpworldtour.com

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×