WTA Linz: Camila Giorgi w II rundzie. Timea Babos rozbiła Donnę Vekić

Włoszka Camila Giorgi wyeliminowała Francuzkę Pauline Parmentier w I rundzie turnieju WTA International w Linzu. Węgierk Taimea Babos oddała dwa gemy Chorwatce Donnie Vekić.
PAP/EPA / KIYOSHI OTA / Na zdjęciu: Camila Giorgi

Camila Giorgi (WTA 32) w Linzu osiągnęła finał w 2014 roku. Na otwarcie piątego występu w imprezie Włoszka pokonała 6:3, 7:6(4) Pauline Parmentier (WTA 49). W pierwszym secie ćwierćfinalistka tegorocznego Wimbledonu wróciła z 1:3. W drugiej partii prowadziła 4:2, ale awans zapewniła sobie w tie breaku. Wcześniej zmarnowała dwie piłki meczowe w 12. gemie. W ciągu 84 minut Giorgi zdobyła 31 z 42 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała cztery z siedmiu break pointów.

Kolejną rywalką Giorgi będzie Jil Teichmann (WTA 158), która wygrała 6:4, 6:2 z Soraną Cirsteą (WTA 80). W trwającym 76 minut meczu Rumunka zgarnęła 25 z 31 punktów przy własnym pierwszym serwisie i odparła pięć break pointów. Johanna Larsson (WTA 66) zwyciężyła 6:2, 4:6, 6:4 Stefanie Vögele (WTA 75) po dwóch godzinach i dziewięciu minutach. Szwedka zamieniła na przełamanie pięć z dziewięciu szans.

Timea Babos (WTA 64) w 66 minut rozbiła 6:1, 6:1 Donnę Vekić (WTA 37). Węgierka obroniła dziewięć break pointów, a sama wykorzystała pięć z ośmiu okazji na przełamanie. Chorwatka zdobyła tylko cztery z 22 punktów przy swoim drugim podaniu. Wiera Łapko (WTA 62) pokonała 1:6, 6:1, 6:0 Belindę Bencić (WTA 41). W spotkaniu było siedem przełamań, z czego pięć dla Białorusinki.

Kristina Mladenović (WTA 48) wygrała 6:3, 6:4 z Harriet Dart (WTA 170). Francuzka zaserwowała pięć asów, zdobyła 35 z 47 punktów przy swoim pierwszym podaniu i obroniła trzy z czterech break pointów. O ćwierćfinał zagra z Babos, swoją deblową partnerką. Pod koniec października Węgierka i Mladenović wystąpią w Mistrzostwach WTA w Singapurze.

Tatjana Maria (WTA 71) wróciła z 0:2 w trzecim secie i zwyciężyła 2:6, 6:2, 6:3 Annę Blinkową (WTA 98). Niemka pięć razy oddała podanie, a sama wykorzystała siedem z 10 break pointów. Rosjanka popełniła 10 podwójnych błędów. Anna Karolina Schmiedlova (WTA 70) uzyskała sześć przełamań i pokonała 6:2, 6:3 Fionę Ferro (WTA 108).

Kristyna Pliskova (WTA 97) obroniła sześć z siedmiu break pointów i wygrała 6:4, 6:2 z Valentini Grammatikopoulou (WTA 171). Monica Puig (WTA 43) przegrała pierwszą partię 2:6 i z powodu kontuzji prawej nogi skreczowała w meczu z Margaritą Gasparian (WTA 137).

Upper Austria Ladies Linz, Linz (Austria)
WTA International, kort twardy w hali, pula nagród 250 tys. dolarów
wtorek, 9 października

I runda gry pojedynczej:

Camila Giorgi (Włochy, 5) - Pauline Parmentier (Francja) 6:3, 7:6(4)
Jil Teichmann (Szwajcaria, Q) - Sorana Cirstea (Rumunia) 6:4, 6:2
Kristyna Pliskova (Czechy, LL) - Valentini Grammatikopoulou (Grecja, Q) 6:4, 6:2

Czy Camila Giorgi awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Linzu?