ATP Szanghaj: Novak Djoković spotka się z Alexandrem Zverevem. Niemiec piątym uczestnikiem Masters

Alexander Zverev zmierzy się z Novakiem Djokoviciem w sobotnim pojedynku o finał zawodów Shanghai Rolex Masters 2018. W piątek Niemiec zapewnił sobie prawo startu w londyńskich Finałach ATP World Tour.

Rafał Smoliński
Alexander Zverev Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Alexander Zverev
Jako pierwszy awans do półfinału imprezy w Szanghaju wywalczył oznaczony "czwórką" Alexander Zverev. Niemiec potrzebował 71 minut, aby po raz czwarty z rzędu pokonać Kyle'a Edmunda. Mecz rozpoczął od przełamania i utrzymał przewagę do końca seta. W drugiej partii zadał decydujący cios w piątym gemie i potem kontrolował sytuację na korcie.

Tenisista z Hamburga zwyciężył pewnie 6:4, 6:4. W piątkowym pojedynku skończył 23 piłki i miał 12 błędów własnych. Z kolei Edmund zanotował 18 winnerów i 25 pomyłek. Reprezentant Wielkiej Brytanii nie wykorzystał jedynego break pointa, a sam stracił serwis dwukrotnie.

Dzięki wygranej Zverev zapewnił sobie prawo startu w kończącym sezon turnieju Masters. W londyńskich Finałach ATP World Tour zagra po raz drugi z rzędu. Wcześniej od niego kwalifikację uzyskali Hiszpan Rafael Nadal, Serb Novak Djoković, Szwajcar Roger Federer i Argentyńczyk Juan Martin del Potro. Tegoroczna impreza zostanie rozegrana w hali O2 Arena w dniach 11-18 listopada.

Przeciwnikiem Zvereva w sobotnim półfinale Shanghai Rolex Masters 2018 będzie Novak Djoković. Serb nie zwalnia tempa i kontynuuje zwycięską passę. W piątek poprawił na 7-1 bilans gier z Kevinem Andersonem. Dla losów meczu kluczowe okazały się wydarzenia z 12. gema premierowej odsłony. Afrykaner nie wykorzystał piłki setowej przy serwisie "Nole", który utrzymał podanie i rozgromił rywala w tie breaku. Potem triumfator 14 turniejów Wielkiego Szlema szybko przełamał na początku drugiej partii.

Djoković wygrał ostatecznie po 103 minutach 7:6(1), 6:3. W piątek skończył 17 piłek i miał 11 błędów własnych. Natomiast Anderson posłał 16 asów, 21 wygrywających uderzeń oraz zanotował 17 pomyłek. Serb po raz drugi w karierze spotka się ze Zverevem. W zeszłym roku Niemiec był od niego lepszy w finale turnieju ATP World Tour Masters 1000 na kortach ziemnych w Rzymie.

Shanghai Rolex Masters, Szanghaj (Chiny)