Challenger Ismaning: Szymon Walków podzielił los Tomasza Bednarka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Biuro prasowe SOPOT OPEN / Andrzej Szkocki / Na zdjęciu: Szymon Walków

Szymon Walków i Timur Chabibulin szybko zakończyli występ w turnieju gry podwójnej halowych zawodów ATP Challenger Tour w Ismaning. Polak dołączył do swojego rodaka Tomasza Bednarka, który bez powodzenia rywalizował w parze Lucasem Miedlerem.

Spotkanie I rundy imprezy Wolffkran Open 2018 trwało zaledwie 50 minut. W pierwszym secie oznaczeni czwartym numerem Szwajcar Luca Margaroli i Austriak Tristan-Samuel Weissborn szybko wyszli na 4:1 i dopiero wówczas o jedynego w meczu breaka postarał się polsko-kazachski duet.

Faworyci zwyciężyli w pierwszym secie 6:2. W drugiej partii gra była wyrównana aż do piątego gema. Potem o dwa przełamania postarali się Szwajcar i Austriak, którzy pewnie wygrali z Szymonem Walkowem i Timurem Chabibulinem 6:2, 6:3.

23-latek z Wrocławia podzielił tym samym los Tomasza Bednarka, który bez powodzenia startował w deblu wspólnie z Austriakiem Lucasem Miedlerem. Wcześniej Walków próbował swych sił w eliminacjach singla, ale przegrał w decydującej fazie.

Wolffkran Open, Ismaning (Niemcy) ATP Challenger Tour, kort twardy w hali, pula nagród 43 tys. euro wtorek, 16 października

I runda gry podwójnej:

Luca Margaroli (Szwajcaria, 4) / Tristan-Samuel Weissborn (Austria, 4) - Szymon Walków (Polska) / Timur Chabibulin (Kazachstan) 6:2, 6:3

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Szymon Walków awansuje do Top 100 rankingu deblistów?