Challenger Ningbo: Hubert Hurkacz wygrał pierwszy mecz. Pokonał Chińczyka z szóstej setki

Hubert Hurkacz awansował w poniedziałek do II rundy turnieju ATP Challenger Tour na kortach twardych w Ningbo. Polski tenisista pokonał na inaugurację grającego z dziką kartą Chińczyka Zihao Xia.

Rafał Smoliński
Hubert Hurkacz Getty Images / Elsa / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
21-letni Hubert Hurkacz (ATP 88) walczy o miejsce w mediolańskich Finałach Next Gen ATP. W Ningbo jest do zdobycia 110 punktów, a nasz reprezentant został najwyżej rozstawiony. Pojawiła się zatem szansa na znaczną poprawę dorobku punktowego oraz miejsca w światowej klasyfikacji. Do obrony w tym tygodniu jest 18 punktów za zeszłoroczny start w niemieckim Ismaning.

Hurkacz zainaugurował występ w Ningbo meczem z Zihao Xia (ATP 539). W pierwszym secie reprezentant Państwa Środka nie wykorzystał break pointa w trzecim gemie. Wrocławianin ruszył do ataku dopiero przy stanie po 3 i udało mu się przełamać serwis rywala w ósmym gemie. Partia otwarcia padła łupem Polaka 6:3.

Drugiego seta Hurkacz otworzył przełamaniem, lecz nie poszedł za ciosem. Xia odrobił stratę w szóstym gemie i od tego momentu obaj uważnie pilnowali własnego podania. Panowie nie wypracowali już żadnego break pointa, zatem konieczny do rozegrania był tie break. W nim nasz tenisista szybko odskoczył na 4-1, ale przegrał dwa kolejne punkty. Nie pozwolił jednak przeciwnikowi doprowadzić do wyrównania i po 75 minutach zwyciężył w całym spotkaniu 6:3, 7:6(3).

Oznaczony "jedynką" Hurkacz awansował do II rundy zawodów ATP Challenger Tour w Ningbo. We wtorek pozna kolejnego rywala, którym będzie norweski kwalifikant Viktor Durasović (ATP 487) lub Chińczyk Yibing Wu (ATP 332), mistrz juniorskiego US Open 2017. Polak nie będzie miał dnia przerwy, ponieważ wspólnie z Włochem Thomasem Fabbiano zagra w deblu z Serbem Miomirem Kecmanoviciem i Chińczykiem Zhe Li.

Yinzhou International Men's Tennis Challenger, Ningbo (Chiny)