Genialne zagranie Rogera Federera. Novak Djoković tylko się uśmiechnął

W półfinale turnieju ATP w Paryżu Roger Federer po raz kolejny pokazał, że jest wybitnym artystą w swoim fachu. Jego zagranie z pierwszego seta meczu z Novakiem Djokoviciem wzbudziło zachwyt zarówno wśród publiczności, jak i u rywala Szwajcara.

Grzegorz Wojnarowski
Roger Federer Getty Images / Justin Setterfield / Na zdjęciu: Roger Federer

W pierwszym secie, przy wyniku 4:3 dla Djokovicia, po forehandzie Serba piłka odbiła się od taśmy i bardzo zmieniła tor lotu. Zdecydowana większość tenisistów nie zdążyłaby zareagować i straciła punkt, ale nie Federer.

Szwajcar popisał się kapitalnym refleksem, błyskawicznie zmienił ustawienie rakiety i wykonał zagranie, z którego wyszedł mu idealny skrót. Djoković nie miał szans, by do niego dobiec. Widzowie nagrodzili Federera potężną owacją, a "Djoko" skwitował całą sytuację szerokim uśmiechem.

"Dajcie spokój, to jest absurd" - napisał na Twitterze o tej akcji amerykański dziennikarz Ben Rothenberg.

Cały mecz trwał trzy godziny i trzy minuty, a zakończył się wygraną Djokovicia 7:6(6), 5:7, 7:6(3). Serbski tenisista pokonał swojego szwajcarskiego przeciwnika po raz 25. w karierze i to on wystąpi w finale, w którym jego rywalem będzie Rosjanin Karen Chaczanow.

Czy Roger Federer to najlepszy tenisista w historii?