Challenger Knoxville: Kamil Majchrzak odpadł w I rundzie. Znów znajdzie się poza Top 200

Kamil Majchrzak już na I rundzie zakończył zmagania w halowym turnieju ATP Challenger Tour na kortach twardych w Knoxville. W poniedziałek polski tenisista znów wypadnie z Top 200 rankingu ATP.

Rafał Smoliński
Kamil Majchrzak Agencja Gazeta / Cezary Aszkielowicz / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
Środowym przeciwnikiem Kamila Majchrzaka (ATP 193) był Mikael Ymer (ATP 288), który dostał się do głównej drabinki poprzez eliminacje. Polak rozpoczął od przełamania i prowadzenia 2:0, ale z czasem Szwed coraz lepiej radził sobie na korcie. Szybko zrobiło się po 2, a potem obaj tenisiści mieli swoje szanse. Ostatecznie kluczowego breaka zdobył w dziewiątym gemie tenisista ze Skandynawii, który po zmianie stron zwieńczył seta przy drugiej okazji.

W kolejnej części spotkania Ymer szybko uzyskał przewagę, którą udokumentował przełamaniem w trzecim gemie. Potem miał kilka szans na powiększenie prowadzenia, ale tenisista z Piotrkowa Trybunalskiego utrzymał serwis. Dopiero w końcowej fazie seta Polak miał swoje szanse. Nie zdołał jednak przełamać ani w ósmym, ani w dziesiątym gemie, dlatego po 103 minutach przegrał 4:6, 4:6.

Wskutek porażki Majchrzak znów wypadnie z Top 200 światowego rankingu. Stanie się tak, ponieważ nasz reprezentant nie obronił 25 punktów za zeszłoroczny ćwierćfinał halowego challengera w Bratysławie. W poniedziałek Polak będzie klasyfikowany w okolicach 220. miejsca. W przyszłym tygodniu powalczy o punkty w dużym challengerze w Houston, po czym zakończy sezon.

Ymer o miejsce w ćwierćfinale imprezy w Knoxville powalczy w czwartek z oznaczonym czwartym numerem Michaelem Mmohem (ATP 103). Celem Amerykanina jest zakończyć 2018 rok w Top 100 i zapewnić sobie miejsce w głównej drabince wielkoszlemowego Australian Open 2019.