Lucas Pouille wzmocnił swój sztab. Amelie Mauresmo nową trenerką Francuza

Lucas Pouille znalazł nowego trenera. A właściwie - trenerkę. Francuz nawiązał współpracę z Amelie Mauresmo, dwukrotną mistrzynią wielkoszlemową w singlu.
Marcin Motyka
Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Amelie Mauresmo

Amelie Mauresmo to czołowa tenisistka świata przełomu XX i XXI wieku. W trakcie zawodowej kariery wygrała 23 turnieje głównego cyklu w singlu, w tym dwa wielkoszlemowe (Australian Open i Wimbledon w 2006 roku), triumfowała w Mistrzostwach WTA, zdobyła Puchar Federacji oraz zajmowała pierwsze miejsce w rankingu WTA.

Po zakończeniu kariery podjęła się pracy trenerki. Współpracowała z Michaelem Llodrą, Wiktorią Azarenką, Marion Bartoli i Andym Murrayem. Była również kapitanem reprezentacji Francji w Pucharze Federacji. Teraz dołączy do sztabu szkoleniowego Lucasa Pouille'a.

Mauresmo w roli trenera swojego rodaka zastąpi Emmanuela Planque'a, który rozwinął talent Pouille'a. Pod wodzą Planque'a tenisista z Grande-Synthe stał się znaczącą postacią męskich rozgrywek. Wygrał pięć turniejów rangi ATP World Tour, dotarł do ćwierćfinałów wielkoszlemowych Wimbledonu i US Open, zdobył Puchar Davisa oraz zajmował dziesiąte miejsce w rankingu ATP.

Co ciekawe, Mauresmo i Pouille, aktualnie 32. gracz świata, będą współpracować także w reprezentacji. Od przyszłego sezonu mieszkanka Genewy będzie bowiem pełnić funkcję kapitana drużyny Francji w rozgrywkach o Puchar Davisa.

Redakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Czy pod wodzą Amelie Mauresmo Lucas Pouille powróci do czołowej "10" rankingu ATP?