Cykl ITF: Katarzyna Kawa nie wykorzystała meczboli. Maciej Rajski pokonany w Turcji

Katarzyna Kawa nie wykorzystała dwóch piłek meczowych w pojedynku półfinałowym turnieju ITF na kortach twardych w indyjskim Pune. W tureckiej Antalyi na ćwierćfinale zakończył zmagania Maciej Rajski.

Rafał Smoliński
Maciej Rajski WP SportoweFakty / Asia Błasiak / Na zdjęciu: Maciej Rajski
W piątkowym pojedynku przeciwniczką Katarzyny Kawy była Waleria Sawinych. Rosjanka wygrała pierwszego seta, ale w drugim lepsza o dwa przełamania była Polka. Emocjonująca była decydująca partia, w której kryniczanka nie wykorzystała serwisu na mecz w 12. gemie. Potem miała jeszcze dwie okazje na zwieńczenie spotkania w tie breaku, lecz przegrała ostatecznie 3:6, 6:2, 6:7(6).

Kawa zakończyła występ w Pune na półfinale. Teraz poleci jeszcze do Nowego Bombaju, po czym zwieńczy zmagania w 2018 roku. Z ostatniego turnieju rozgrywanego w Indiach wycofała się druga Polka - Katarzyna Piter.

W tureckiej Antalyi Maciej Rajski dobrze rozpoczął walkę o singlowy półfinał. Polak wygrał pierwszego seta meczu z Dragosem Nicolae Madarasem, ale w dwóch kolejnych skuteczniejszy był reprezentant Szwecji. Tenisista ze Skandynawii był w partii numer dwa i trzy lepszy o jedno przełamanie, dzięki czemu zwyciężył ostatecznie 4:6, 6:4, 6:4.