Australian Open: Alexander Zverev i Borna Corić bez strat na otwarcie. Hyeon Chung wrócił z 0-2 w setach

Alexander Zverev w trzech setach pokonał Aljaza Bedene w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych w Melbourne wielkoszlemowego Australian Open 2019. Do 1/32 finału awansowali też inni zdolni, Borna Corić, Hyeon Chung i Danił Miedwiediew.

Marcin Motyka
Alexander Zverev Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Alexander Zverev
Przed startem Australian Open 2019 Alexander Zverev zmagał się z problemami zdrowotnymi. W ubiegłym tygodniu z powodu kontuzji uda nie rozegrał pokazowego meczu w Adelajdzie. Z kolei już w Melbourne podczas sparingu z Markiem Polmansem uszkodził staw skokowy. Na konferencji prasowej zapewnił jednak, że te kłopoty nie będą mieć wpływu na jego poczynania w turnieju.

O tym, że nie były to słowa rzucone na wiatr, udowodnił we wtorek w czasie meczu I rundy Aljazem Bedene. Postawa Niemca nie okazywała, że ma jakiekolwiek problemy. Grał pewnie, skutecznie, poza przeciętnym początkiem, kiedy został przełamany, dominował na korcie i w 115 minut pokonał Słoweńca 6:4, 6:1, 6:4. - Moje ciało jest bliskie doskonałości. Wprawdzie kostka jest jeszcze troszkę opuchnięta i obolała, ale z każdym dniem powinno być lepiej - mówił po spotkaniu 21-latek z Hamburga, który zapisał na swoim koncie 11 asów, sześć przełamań i 35 zagrań kończących.

Od spokojnego zwycięstwa rywalizację w Australian Open 2019 zainaugurował również Borna Corić. 22-letni Chorwat wygrał 6:1, 6:4, 6:4 ze starszym o 13 lat rozgrywającym swój mecz na poziomie Wielkiego Szlema od US Open 2017 Steve'em Darcisem. W II rundzie rozstawiony z numerem 11. Corić zmierzy się z Martonem Fucsovicsem. Węgier na otwarcie okazał się lepszy od Alberta Ramosa.

Bez strat pierwszy mecz wygrał także inny z pokolenia młodych-zdolnych, Danił Miedwiediew. 22-letni Rosjanin zdeklasował wielkoszlemowego debiutanta, Lloyda Harrisa, wygrywając 6:1, 6:2, 6:1 w godzinę i 47 minut. Kolejnym rywalem tenisisty z Moskwy będzie Ryan Harrison, który wyeliminował Jiriego Vesely'ego.

Z grupy utalentowanych tenisistów największe problemy miał we wtorek Hyeon Chung. Sensacyjny półfinalista zawodów w Melbourne sprzed 12 miesięcy był blisko, by z tegoroczną edycją pożegnać się już po I rundzie. Przegrywał 0-2 w setach z Bradleyem Klahnem, ale odrobił stratę i ostatecznie po ponad 3,5-godzinnej walce zwyciężył 6:7(5), 6:7(5), 6:3, 6:2, 6:4. 22-letni Koreańczyk pierwszy raz w karierze wygrał pojedynek, w którym przegrał dwie pierwsze partie. W 1/32 finału Chung zagra z Pierre'em-Huguesem Herbertem. Francuz ograł Sama Querreya.

Oznaczony numerem 12. Fabio Fognini wyeliminował Jaume Munara, który skreczował w trzecim secie. W II rundzie Włoch stanie naprzeciw Leonardo Mayera. Argentyńczyk pokonał 7:6(4), 7:6(3), 4:6, 6:3 Nicolasa Jarry'ego. Z kolei Gilles Simon, turniejowa "29", ograł 7:6(2), 6:4, 6:2 Bjorna Fratangelo i o awans do 1/16 finału powalczy z Alexem Boltem. Australijczyk w starciu posiadaczy dzikich kart uporał się z Jackiem Sockiem. W kolejnej fazie jest także Ilja Iwaszka po zwycięstwie nad Malekiem Jazirim.

Australian Open, Melbourne (Australia)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród pula nagród 60,5 mln dolarów australijskich
wtorek, 15 stycznia

I runda gry pojedynczej mężczyzn:

Alexander Zverev (Niemcy, 4) - Aljaz Bedene (Słowenia) 6:4, 6:1, 6:4
Borna Corić (Chorwacja, 11) - Steve Darcis (Belgia) 6:1, 6:4, 6:4
Fabio Fognini (Włochy, 12) - Jaume Munar (Hiszpania) 7:6(3), 7:6(7), 3:1 i krecz
Danił Miedwiediew (Rosja, 15) - Lloyd Harris (RPA, Q) 6:1, 6:2, 6:1
Hyeon Chung (Korea Południowa, 24) - Bradley Klahn (USA) 6:7(5), 6:7(5), 6:3, 6:2, 6:4

Program i wyniki turnieju mężczyzn

Kto z wymienionych młodych tenisistów osiągnie najlepszy wynik w Australian Open 2019?