Australian Open: Stefania Rogozińska-Dzik wygrała w singlu. Wspólnie z Martyną Kubką odpadła w deblu

Stefania Rogozińska-Dzik awansowała do II rundy singla juniorskiej edycji wielkoszlemowego Australian Open 2019. Polska tenisistka bez powodzenia startowała za to w deblu, w którym szybko przegrała wspólnie z Martyną Kubką.

Rafał Smoliński
Stefania Rogozińska-Dzik Getty Images / Mark Kolbe / Na zdjęciu: Stefania Rogozińska-Dzik
W pierwszym meczu gry pojedynczej Stefania Rogozińska-Dzik zmierzyła się z nagrodzoną dziką kartą Charlotte Kempenaers-Pocz. Australijka walczyła ambitnie, jednak w każdym secie trzykrotnie straciła serwis i przegrała ostatecznie 3:6, 4:6. Po meczu emocje wzięły górę i zawodniczka gospodarzy rozpłakała się. Reprezentantka Legii awansowała do II rundy, w której we wtorek spotka się ze Szwajcarką Valentiną Ryser.

Po kilku godzinach przerwy Rogozińska-Dzik przystąpiła jeszcze wspólnie z zielonogórzanką Martyną Kubką do rywalizacji w grze podwójnej. Polki dały się zaskoczyć duetowi Olivia Gadecki i Megan Smith. Występujące z dziką kartą Australijki zwyciężyły 6:3, 6;3, dzięki czemu zameldowały się w 1/8 finału.

W poniedziałek na kortach Melbourne Park zaprezentuje się z naszych juniorów tylko Wojciech Marek. Bytomianin powalczy najpierw o 1/8 finału singla z oznaczonym "dziewiątką" Amerykaninem Cannonem Kingsleyem. Następnie razem z Czechem Jirim Lehecką zagra I rundę debla, a ich przeciwnikami będą rozstawieni z piątym numerem Włosi Lorenzo Musetti i Giulio Zeppieri.

Australian Open, Melbourne (Australia)
Wielki Szlem, kort twardy
niedziela, 20 stycznia

I runda gry pojedynczej juniorek:

Stefania Rogozińska-Dzik (Polska) - Charlotte Kempenaers-Pocz (Australia, WC) 6:3, 6:4

I runda gry podwójnej juniorek:

Olivia Gadecki (Australia, WC) / Megan Smith (Australia, WC) - Martyna Kubka (Polska) / Stefania Rogozińska-Dzik (Polska) 6:3, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Stefania Rogozińska-Dzik awansuje do III rundy?