Puchar Federacji: Ostapenko wygrała drugie spotkanie w sezonie. Remis w meczu Japonii z Hiszpanią

Jelena Ostapenko pokonała Rebekkę Sramkovą w Rydze i odniosła drugie zwycięstwo w sezonie. Po pierwszym dniu w Grupie Światowej II Pucharu Federacji tylko w meczu Japonek z Hiszpankami jest remis.

Jelena Ostapenko Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Jelena Ostapenko
Po pierwszym dniu rywalizacji w Grupie Światowej II tylko w jednym meczu jest remis. W Kita-kyushu odbywa się spotkanie Japonek z Hiszpankami. W pierwszej grze Nao Hibino (WTA 123) pokonała 6:4, 6:2 Sarę Sorribes (WTA 78). Następnie po emocjonującej bitwie Georgina Garcia-Perez (WTA 161) zwyciężyła 6:2, 4:6, 7:6(2) Misaki Doi (WTA 121). Hiszpanka obroniła piłkę meczową w 12. gemie trzeciej partii.

W Rydze problemy miała Jelena Ostapenko (WTA 22), ale wygrała 7:5, 6:7(5), 6:1 z Rebekką Sramkovą (WTA 188) po dwóch godzinach i 41 minutach. W pierwszym secie mistrzyni Rolanda Garrosa 2017 wróciła z 2:5, a w drugim nie wykorzystała prowadzenia 5:3. W gemie otwarcia trzeciej partii Łotyszka odparła dwa break pointy, a później zdecydowanie dominowała na korcie. Dla Ostapenko to dopiero drugi wygrany mecz w tym roku (bilans 2-4). Na 2-0 podwyższyła Anastasija Sevastova (WTA 12), która pokonała 6:4, 6:0 Annę Karolinę Schmiedlovą (WTA 61).

W Biel Szwajcaria jest blisko zwycięstwa nad Włochami. W pierwszej grze doszło do starcia tenisistek, które w przeszłości były w Top 10 rankingu. Belinda Bencić (WTA 45) prowadziła 6:2, 5:2, aby ostatecznie pokonać 6:2, 7:5 Sarę Errani (WTA 124). Szwajcarka podwyższyła na 4-1 bilans spotkań z finalistką Rolanda Garrosa 2012. Następnie doszło do niespodzianki, bo Viktorija Golubić (WTA 101) wróciła z 1:4 w pierwszym secie i zwyciężyła 6:4, 2:6, 6:4 Camilę Giorgi (WTA 28).

W Den Bosch Holandia przegrywa z Kanadą. Bianca Andreescu (WTA 70) oddała pięć gemów Richel Hogenkamp (WTA 150). Francoise Abanda (WTA 223) zwyciężyła 7:6(8), 4:6, 6:4 Arantxę Rus (WTA 129).

Szwajcaria - Włochy 2:0, Swiss Tennis Arena, Biel (Szwajcaria)
I runda Grupy Światowej II, kort twardy w hali
sobota-niedziela, 9-10 lutego

Gra 1.: Belinda Bencić - Sara Errani 6:2, 7:5
Gra 2.: Viktorija Golubić - Camila Giorgi 6:4, 2:6, 6:4
Gra 3.: Belinda Bencić - Camila Giorgi *niedziela, od godz. 12:00
Gra 4.: Viktorija Golubić - Sara Errani *niedziela
Gra 5.: Timea Bacsinszky / Jil Teichmann - Jasmine Paolini / Martina Trevisan *niedziela

Łotwa - Słowacja 2:0, Arena Riga, Ryga (Łotwa)

Gra 1.: Jelena Ostapenko - Rebecca Sramkova 7:5, 6:7(5), 6:1
Gra 2.: Anastasija Sevastova - Anna Karolina Schmiedlova 6:4, 6:0
Gra 3.: Anastasija Sevastova - Viktoria Kuzmova *niedziela, od godz. 12:00
Gra 4.: Jelena Ostapenko - Anna Karolina Schmiedlova *niedziela
Gra 5.: Jelena Ostapenko / Anastasija Sevastova - Viktoria Kuzmova / Rebecca Sramkova *niedziela

Japonia - Hiszpania 1:1, Kita-Kyushu Sogo Gymnastic Hall, Kita-kyushu (Japonia)

Gra 1.: Nao Hibino - Sara Sorribes 6:4, 6:2
Gra 2.: Misaki Doi - Georgina Garcia-Perez 2:6, 6:4, 6:7(2)
Gra 3.: Misaki Doi - Sara Sorribes *niedziela, od godz. 4:00
Gra 4.: Nao Hibino - Georgina Garcia-Perez *niedziela
Gra 5.: Miyu Kato / Makoto Ninomiya - Aliona Bolsova Zadoinov / Maria Jose Martinez Sanchez *niedziela

Holandia - Kanada 0:2, Maaspoort Sports & Events, Den Bosch (Holandia)
I runda Grupy Światowej II, kort ziemny w hali

Gra 1.: Richel Hogenkamp - Bianca Andreescu 4:6, 1:6
Gra 2.: Arantxa Rus - Francoise Abanda 6:7(8), 6:4, 4:6
Gra 3.: Arantxa Rus - Bianca Andreescu *niedziela, od godz. 12:00
Gra 4.: Richel Hogenkamp - Francoise Abanda *niedziela
Gra 5.: Bibiane Schoofs / Demi Schuurs - Bianca Andrescu / Gabriela Dabrowski *niedziela

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)
Czy Włoszki odwrócą losy meczu ze Szwajcarkami?