Puchar Federacji: Ostapenko wygrała drugie spotkanie w sezonie. Remis w meczu Japonii z Hiszpanią

Jelena Ostapenko pokonała Rebekkę Sramkovą w Rydze i odniosła drugie zwycięstwo w sezonie. Po pierwszym dniu w Grupie Światowej II Pucharu Federacji tylko w meczu Japonek z Hiszpankami jest remis.
Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Jelena Ostapenko

Po pierwszym dniu rywalizacji w Grupie Światowej II tylko w jednym meczu jest remis. W Kita-kyushu odbywa się spotkanie Japonek z Hiszpankami. W pierwszej grze Nao Hibino (WTA 123) pokonała 6:4, 6:2 Sarę Sorribes (WTA 78). Następnie po emocjonującej bitwie Georgina Garcia-Perez (WTA 161) zwyciężyła 6:2, 4:6, 7:6(2) Misaki Doi (WTA 121). Hiszpanka obroniła piłkę meczową w 12. gemie trzeciej partii.

W Rydze problemy miała Jelena Ostapenko (WTA 22), ale wygrała 7:5, 6:7(5), 6:1 z Rebekką Sramkovą (WTA 188) po dwóch godzinach i 41 minutach. W pierwszym secie mistrzyni Rolanda Garrosa 2017 wróciła z 2:5, a w drugim nie wykorzystała prowadzenia 5:3. W gemie otwarcia trzeciej partii Łotyszka odparła dwa break pointy, a później zdecydowanie dominowała na korcie. Dla Ostapenko to dopiero drugi wygrany mecz w tym roku (bilans 2-4). Na 2-0 podwyższyła Anastasija Sevastova (WTA 12), która pokonała 6:4, 6:0 Annę Karolinę Schmiedlovą (WTA 61).

W Biel Szwajcaria jest blisko zwycięstwa nad Włochami. W pierwszej grze doszło do starcia tenisistek, które w przeszłości były w Top 10 rankingu. Belinda Bencić (WTA 45) prowadziła 6:2, 5:2, aby ostatecznie pokonać 6:2, 7:5 Sarę Errani (WTA 124). Szwajcarka podwyższyła na 4-1 bilans spotkań z finalistką Rolanda Garrosa 2012. Następnie doszło do niespodzianki, bo Viktorija Golubić (WTA 101) wróciła z 1:4 w pierwszym secie i zwyciężyła 6:4, 2:6, 6:4 Camilę Giorgi (WTA 28).

W Den Bosch Holandia przegrywa z Kanadą. Bianca Andreescu (WTA 70) oddała pięć gemów Richel Hogenkamp (WTA 150). Francoise Abanda (WTA 223) zwyciężyła 7:6(8), 4:6, 6:4 Arantxę Rus (WTA 129).

Szwajcaria - Włochy 2:0, Swiss Tennis Arena, Biel (Szwajcaria)