WTA Doha: odrodzenie Kiki Bertens w meczu z Camilą Giorgi. Wygrana Julii Goerges

Kiki Bertens odrodziła się po przegraniu pierwszego seta do zera i pokonała Camilę Giorgi w I rundzie turnieju WTA Premier w Dosze. Julia Goerges łatwo wyeliminowała Ajlę Tomljanović.

Kiki Bertens Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Kiki Bertens
Kiki Bertens (WTA 8) zdobyła 10 punktów w pierwszym secie meczu z Camilą Giorgi (WTA 28). Holenderka powstała z kolan i zwyciężyła 0:6, 7:6(7), 6:4. W drugiej partii Włoszka z 3:5 doprowadziła do tie breaka, a w nim nie wykorzystała prowadzenia 5-1. W trzecim secie z 0:3 wyszła na 4:3, ale przegrała trzy kolejne gemy.

W trwającym godzinę i 58 minut meczu Giorgi uzyskała siedem przełamań i zdobyła o trzy punkty więcej (90-87). Popełniła osiem podwójnych błędów, z czego pięć w drugiej partii. Było to trzecie spotkanie tych tenisistek. Bilans to teraz 2-1 dla Bertens.

Dla Giorgi to czwarty z rzędu przegrany mecz. W miniony weekend w Pucharze Federacji uległa Viktoriji Golubić i Belindzie Bencić, a wcześniej w III rundzie Australian Open za mocna dla niej była Karolina Pliskova. Bertens jest niepokonana od pięciu spotkań. Na początku lutego zdobyła tytuł w Petersburgu. Kolejną rywalką Holenderki będzie Carla Suarez, z którą przegrała oba dotychczasowe mecze.

Julia Görges (WTA 16) pokonała 6:2, 6:2 Ajlę Tomljanović (WTA 41). Niemka obroniła osiem break pointów, a sama wykorzystała cztery z sześciu szans na przełamanie. Zdobyła 28 z 35 punktów przy swoim pierwszym podaniu. W II rundzie zmierzy się z Amerykanką Alison Riske.

Elise Mertens (WTA 21) wygrała 6:4, 6:2 z Kateriną Siniakovą (WTA 44). W ciągu 80 minut Belgijka zgarnęła 28 z 34 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Zamieniła na przełamanie cztery z sześciu szans. Było to drugie spotkanie tych tenisistek w 2019 roku. W Sydney Mertens zwyciężyła w trzech setach. O ćwierćfinał Belgijka zagra z Karoliną Pliskovą.

Karolina Muchova (WTA 132) pokonała 6:4, 6:2 Samanthę Stosur (WTA 73). W trwającym 81 minut spotkaniu Czeszka zaserwowała cztery asy. Odparła trzy z czterech break pointów, a sama uzyskała cztery przełamania. Tenisistka z Ołomuńca miała zmierzyć się z inną wielkoszlemową mistrzynią, Karoliną Woźniacką, ale Dunka wycofała się z powodu choroby. Kolejną rywalką Muchovej będzie Su-Wei Hsieh.