WTA Dubaj: awans Pliskovej po bitwie na tie breaki. Mladenović nie poszła za ciosem

Karolina Pliskova pokonała w dwóch zaciętych setach Alison Riske i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Premier 5 w Dubaju. Carla Suarez zakończyła marsz Kristiny Mladenović.

Karolina Pliskova Getty Images / Michael Dodge / Na zdjęciu: Karolina Pliskova
Karolina Pliskova (WTA 5) po raz siódmy zmierzyła się z Alison Riske (WTA 51) i podwyższyła na 6-1 bilans meczów z Amerykanką. W Dubaju Czeszka zwyciężyła 7:6(3), 7:6(5) po dwóch godzinach i czterech minutach. W pierwszym secie był tylko jeden break point. Pliskova obroniła go w siódmym gemie. W drugiej partii była liderka rankingu wróciła z 1:3. W 10. gemie obroniła dwie piłki setowe i w drugim tie breaku również była skuteczniejsza.

W całym meczu obie tenisistki uzyskały po dwa przełamania. Pliskova zaserwowała 10 asów, a Riske popełniła pięć podwójnych błędów. Czeszka zdobyła o sześć punktów więcej (93-87) i po raz trzeci awansowała do ćwierćfinału w Dubaju. W 2015 roku dopiero w finale uległa Simonie Halep. W ubiegłym sezonie w walce o półfinał przegrała z Andżeliką Kerber.

Pliskova osiągnęła trzeci ćwierćfinał w 2019 roku. W styczniu wywalczyła tytuł w Brisbane i doszła do półfinału Australian Open. Kolejną jej rywalką będzie Su-Wei Hsieh, z którą zmierzy się po raz drugi. W ubiegłym sezonie w Miami Czeszka zwyciężyła Tajwankę 6:4, 1:6, 7:6(4).

W poprzednich rundach Kristina Mladenović (WTA 67) wyeliminowała Fatmę al Nabhani i liderkę rankingu Naomi Osakę. To pierwsze wygrane przez nią mecze w tym roku. W środę Francuzka nie poszła za ciosem i przegrała 5:7, 5:7 z Carlą Suarez (WTA 26). Była 10. rakieta globu w obu setach miała przewagę. W pierwszej partii nie wykorzystała prowadzenia 5:1 i sześciu piłek setowych. W drugiej odsłonie wyszła na 3:1, a od 5:4 straciła trzy kolejne gemy.

W trwającym godzinę i 53 minuty meczu obie tenisistki miały po 13 break pointów. Suarez pięć razy oddała podanie, a sama uzyskała siedem przełamań. Hiszpanka podwyższyła na 4-1 bilans meczów z Mladenović i po raz trzeci awansowała do ćwierćfinału w Dubaju (2014, 2015). Kolejną rywalką tenisistki z Barcelony będzie Garbine Muguruza lub Elina Switolina.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)