WTA Dubaj: Hsieh rozbiła Kerber w trzecim secie. Halep i Kvitova w ćwierćfinale

Andżelika Kerber przegrała z Su-Wei Hsieh w III rundzie turnieju WTA Premier 5 w Dubaju. W trzecim secie Niemka zdobyła dziewięć punktów. Do ćwierćfinału awansowały Simona Halep i Petra Kvitova.

Su-Wei Hsieh Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Su-Wei Hsieh
W III rundzie imprezy w Dubaju Andżelika Kerber (WTA 7) zmierzyła się z Su-Wei Hsieh (WTA 31), z którą wygrała dwa wcześniejsze mecze. W Madrycie (2013) i Australian Open (2018) Niemka była górą po trzysetowych bojach. Tym razem zwyciężyła Tajwanka 5:7, 6:4, 6:0. W trzecim secie Kerber zdobyła tylko dziewięć punktów. W trwającym godzinę i 44 minuty spotkaniu Hsieh wykorzystała siedem z 14 break pointów.

W dwóch poprzednich sezonach Kerber doszła w Dubaju do półfinału. Hsieh osiągnęła drugi ćwierćfinał w sezonie (po Auckland) i pierwszy w karierze w największym mieście w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Następną rywalką Tajwanki będzie Karolina Pliskova lub Alison Riske.

Simona Halep (WTA 2) pokonała 6:3, 7:5 Łesię Curenko (WTA 23). W drugim secie Rumunka wróciła z 0:2. W ciągu 80 minut tenisistka z Konstancy cztery razy oddała podanie, a sama wykorzystała siedem z 10 break pointów. Halep w Dubaju zdobyła tytuł w 2015 roku. W ćwierćfinale zmierzy się z Białorusinką Aryną Sabalenką lub Szwajcarką Belindą Bencić.

Kolejny trzysetowy mecz rozegrała Petra Kvitova (WTA 4). W poprzedniej rundzie Czeszka skruszyła opór swojej rodaczki Kateriny Siniakovej. Tym razem zwyciężyła 7:5, 1:6, 6:3 Jennifer Brady (WTA 117). W trwającym dwie godziny i 12 minut meczu Kvitova popełniła 10 podwójnych błędów. Obie tenisistki uzyskały po trzy przełamania. Czeszka zdobyła o trzy punkty więcej (97-94).

Brady w poprzednich rundach odprawiła Łotyszkę Jelenę Ostapenko i Francuzkę Caroline Garcię. Dla Amerykanki był to pierwszy występ w Dubaju. Kvitova to mistrzyni tej imprezy z 2013 roku. Czeszka znakomicie rozpoczęła sezon. W Sydney zdobyła tytuł, a w Australian Open dopiero w finale uległa Naomi Osace.

W ćwierćfinale rywalką Kvitovej będzie Viktoria Kuzmova (WTA 46), która zwyciężyła 1:6, 7:5, 6:2 Sofię Kenin (WTA 37). W poprzedniej rundzie Słowaczka wyeliminowała Kiki Bertens po obronie piłki meczowej. W spotkaniu z Amerykanką odrodziła się z 1:6, 3:5, 15-40 (w sumie odparła trzy meczbole). W ciągu dwóch godzin i 16 minut Kuzmova zaserwowała osiem asów i wykorzystała sześć z 14 break pointów.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)