WTA Budapeszt: Vondrousova w ćwierćfinale po bitwie z Blinkową. Kozłowa rozbiła Brengle

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / WU HONG / Na zdjęciu: Marketa Vondrousova
PAP/EPA / WU HONG / Na zdjęciu: Marketa Vondrousova

Marketa Vondrousova pokonała po trzysetowym boju Annę Blinkową i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International w Budapeszcie. Kateryna Kozłowa w 58 minut odprawiła Madison Brengle.

W Budapeszcie Marketa Vondrousova (WTA 81) notuje drugi w tym roku singlowy występ. W Australian Open doszła do II rundy. W Melbourne osiągnęła też półfinał debla razem z Barborą Strycovą. W czwartek Czeszka zwyciężyła 7:6(6), 3:6, 6:3 Annę Blinkową (WTA 105). W pierwszej partii Vondrousova obroniła pięć piłek setowych, jedną w 12. gemie i cztery w tie breaku przy 2-6. W trwającym dwie godziny i 36 minut meczu obie tenisistki uzyskały po siedem przełamań. Czeszka zdobyła o osiem punktów więcej (118-110).

Kolejną rywalką Vondrousovej będzie Irina-Camelia Begu (WTA 72), która pokonała 6:2, 6:3 Jewgieniję Rodinę (WTA 71). W ciągu 76 minut Rumunka zgarnęła 26 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Zamieniła na przełamanie pięć z 10 szans. Było to drugie spotkanie tych tenisistek w tym roku. W Hua Hin Begu rozbiła Rosjankę 6:2, 6:0.

Kateryna Kozłowa (WTA 126) w 58 minut rozbiła 6:0, 6:1 Madison Brengle (WTA 95). Ukrainka obroniła siedem z ośmiu break pointów, a sama wykorzystał siedem z 10 szans na przełamanie. Zdobyła 61 z 95 rozegranych punktów (64 proc.). W dwóch poprzednich meczach tych tenisistek (Hobart 2015, Den Bosch 2016) lepsza była Amerykanka. Następna rywalka Kozłowej to broniąca tytułu Alison van Uytvanck.

Jekaterina Aleksandrowa (WTA 64) wygrała 6:4, 6:0 z Arantxą Rus (WTA 128). W pierwszym secie Rosjanka wróciła z 0:2. W ciągu 75 minut obroniła cztery z pięciu break pointów, a sama uzyskała pięć przełamań. Zaserwowała pięć asów i podwyższyła na 4-1 bilans spotkań z Holenderką. W ćwierćfinale Aleksandrowa zmierzy się z Pauline Parmentier.

Hungarian Ladies Open, Budapeszt (Węgry) WTA International, kort twardy w hali, pula nagród 250 tys. dolarów czwartek, 21 lutego

II runda gry pojedynczej:

Jekaterina Aleksandrowa (Rosja, 5) - Arantxa Rus (Holandia) 6:4, 6:0 Marketa Vondrousova (Czechy, 8) - Anna Blinkowa (Rosja) 7:6(6), 3:6, 6:3 Irina-Camelia Begu (Rumunia) - Jewgienija Rodina (Rosja) 6:2, 6:3 Kateryna Kozłowa (Ukraina) - Madison Brengle (USA) 6:0, 6:1

Czy Marketa Vondrousova awansuje do półfinału turnieju w Budapeszcie?