ATP Dubaj: Hubert Hurkacz nie dał szans Corentinowi Moutetowi. Polak powalczy o ćwierćfinał

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz po dwusetowym pojedynku awansował do II rundy turnieju ATP World Tour 500 na kortach twardych w Dubaju. We wtorek 22-letni tenisista z Wrocławia pokonał kwalifikanta z Francji - Corentina Mouteta.

Najlepszy obecnie polski tenisista rozegrał bardzo dobry mecz. W ciągu 78 minut nie musiał bronić żadnego break pointa, a gdyby wykorzystał wszystkie swoje szanse, to wynik jego wtorkowej rywalizacji z Corentinem Moutetem (ATP 143) byłby jeszcze bardziej okazały. Tak skończyło się na pojedynczych przełamaniach w każdym secie i pewnej wygranej 6:3, 7:5.

Hubert Hurkacz (ATP 77) świetnie wszedł w pojedynek z Francuzem. Już w drugim gemie wypracował break pointa, ale 19-letni rywal jeszcze się uratował. Po zmianie stron tenisista z Wrocławia dopiął swego i wyszedł na 3:1. Od tego momentu kontrolował wydarzenia na korcie. Przy stanie 5:2 był o dwie piłki od seta, ale leworęczny Moutet utrzymał podanie. Po chwili jednak nasz reprezentant wygrał własny serwis do zera i zwieńczył premierową odsłonę.

W drugim secie obraz gry nie uległ zmianie. Hurkacz wywierał presję na returnie, ale długo nie był w stanie wykorzystać swoich szans. W gemie otwarcia Francuz wyszedł ze stanu 15-40. Potem obronił jeszcze break pointa przy 4:4. Dopiero po kolejnej zmianie stron Polak dopiął swego i zdobył kluczowe przełamanie. Teraz już nie czekał i przy własnym podaniu zakończył pojedynek przy drugiej piłce meczowej.

Hurkacz zanotował we wtorek trzy asy i trzy podwójne błędy serwisowe. Przy własnym podaniu zdobył 75 proc. wszystkich rozegranych piłek (45 z 60). Natomiast Moutet posłał pięć asów i miał dwa podwójne błędy, ale też dwukrotnie dał sobie odebrać podanie. Francuz wygrał w sumie o 14 punktów mniej od Polaka (55-69).

Za wtorkowe zwycięstwo Hurkacz otrzyma 45 punktów do rankingu ATP, co pozwoli mu zbliżyć się do debiutu w najlepszej "70". Jego środowym przeciwnikiem będzie najwyżej rozstawiony Japończyk Kei Nishikori (ATP 6), który na inaugurację pokonał 6:4, 6:3 Francuza Benoita Paire'a (ATP 65).

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie) ATP World Tour 500, kort twardy, pula nagród 2,736 mln dolarów wtorek, 26 lutego