WTA Indian Wells: Wiktoria Azarenka rywalką Sereny Williams. Porażka Dajany Jastremskiej

Wiktoria Azarenka pokonała Wierę Łapko i będzie rywalką Sereny Williams w II rundzie turnieju WTA Premier Mandatory w Indian Wells. Daria Gawriłowa wyeliminowała Dajanę Jastremską.

Wiktoria Azarenka Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Wiktoria Azarenka
W I rundzie turnieju w Indian Wells doszło do starcia Białorusinek. Wiera Łapko (WTA 62) prowadziła 2:0 i 40-0, ale przegrała 2:6, 3:6 z Wiktorią Azarenką (WTA 48). W trwającym 83 minuty spotkaniu była liderka rankingu wykorzystała sześć z 13 break pointów. Wygraną zapewniła sobie za szóstą piłką meczową.

W II rundzie Azarenka zmierzy się z Sereną Williams w konfrontacji wielkoszlemowych mistrzyń. Obie wygrywały turniej w Indian Wells. Amerykanka w Kalifornii była najlepsza w 1999 i 2001 roku. Białorusinka tytuły zdobyła siedem i trzy lata temu. Po raz drugi spotkają się w tej imprezie. W 2016 roku w finale Azarenka zwyciężyła 6:4, 6:4. Bilans ich wszystkich meczów to 17-4 dla Williams.

Dajana Jastremska (WTA 37) miesiąc temu zdobyła tytuł w Hua Hin. Występ w Indian Wells zakończyła na I rundzie. Ukrainka przegrała 2:6, 7:5, 2:6 z Darią Gawriłową (WTA 53). W trwającym 2,5 godziny meczu 18-latka z Odessy popełniła 10 podwójnych błędów. Australijka wykorzystała dziewięć z 20 break pointów i w II rundzie zmierzy się z Mihaelą Buzarnescu.

Sofia Kenin (WTA 33) zwyciężyła 1:6, 7:5, 6:4 Yafan Wang (WTA 49). W pierwszym secie Amerykanka zdobyła 19 punktów, ale odrodziła się. W drugiej partii odparła cztery z pięciu break pointów, a w trzeciej od 3:0 straciła cztery gemy, ale trzy kolejne padły jej łupem. W ubiegłym tygodniu tenisistki te spotkały się w finale w Acapulco i górą była Chinka, która zdobyła pierwszy singlowy tytuł w głównym cyklu. Kenin w tym roku również święciła premierowy triumf, w styczniu w Hobart. Kolejną rywalką Amerykanki będzie Elina Switolina.

Barbora Strycova (WTA 50) pokonała 6:2, 7:6(4) Viktoriję Golubić (WTA 82). W drugim secie Czeszka wróciła ze stanu 3:5, 15-40. W ciągu godziny i 44 minut zamieniła na przełamanie siedem z 16 szans. W II rundzie spotka się z Simoną Halep. Tatjana Maria (WTA 69) wygrała 6:3, 6:2 z Magdaleną Rybarikovą (WTA 74). W ciągu 67 minut Niemka zaserwowała sześć asów, zdobyła 23 z 27 punktów przy swoim pierwszym podaniu i obroniła trzy break pointy.

Bernarda Pera (WTA 87) rozbiła 6:2, 6:1 Caty McNally (WTA 238). W ciągu 73 minut wyżej notowana Amerykanka wykorzystała sześć z 13 break pointów. Stefanie Vögele (WTA 109) pokonała 7:5, 6:2 Sachię Vickery (WTA 118). W pierwszym secie Szwajcarka wróciła z 3:5 i obroniła piłkę setową. Po raz drugi wyeliminowała reprezentantkę USA w Indian Wells (2013). Kolejną jej przeciwniczką będzie Sloane Stephens.

Bianca Andreescu (WTA 60) zwyciężyła 6:7(3), 6:3, 6:3 Irinę-Camelię Begu (WTA 70) po dwóch godzinach i 23 minutach. W pierwszym secie Kanadyjka ruszyła w pogoń z 1:5. W ósmym gemie obroniła trzy piłki setowe, ale w tie breaku nie miała nic do powiedzenia. W drugiej partii dominowała na korcie (wyszła na 5:1), a w trzeciej wróciła ze stanu 1:3. W styczniu w Auckland Andreescu zanotowała pierwszy finał w głównym cyklu. W II rundzie zmierzy się z Dominiką Cibulkovą.

Jennifer Brady (WTA 83) pokonała 7:5, 6:3 Nao Hibino (WTA 117). W ciągu 82 minut Amerykanka zdobyła 27 z 35 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie cztery z sześciu szans. Kolejną jej rywalką będzie Caroline Garcia.

Tatjana Maria (Niemcy) - Magdalena Rybarikova (Słowacja) 6:3, 6:2
Barbora Strycova (Czechy) - Viktorija Golubić (Szwajcaria, Q) 6:2, 7:6(4)
Bernarda Pera (USA) - Catherine McNally (USA, Q) 6:2, 6:1
Stefanie Vögele (Szwajcaria, Q) - Sachia Vickery (USA, WC) 7:5, 6:2
Bianca Andreescu (Kanada, WC) - Irina-Camelia Begu (Rumunia) 6:7(3), 6:3, 6:3
Jennifer Brady (USA, WC) - Nao Hibino (Japonia, Q) 7:5, 6:3

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Kto awansuje do III rundy turnieju WTA w Indian Wells?