WTA Indian Wells: Kerber skruszyła opór Sabalenki, Pliskova w ćwierćfinale

Andżelika Kerber wróciła ze stanu 1:4 w trzecim secie i wyeliminowała Arynę Sabalenkę w IV rundzie turnieju WTA Premier Mandatory w Indian Wells. Do ćwierćfinału awansowała Karolina Pliskova.

Andżelika Kerber Getty Images / Yong Teck Lim / Na zdjęciu: Andżelika Kerber
W IV rundzie imprezy w Indian Wells doszło do starcia zdobywczyni trzech wielkoszlemowych tytułów Andżeliki Kerber (WTA 8) z aspirującą do zdobywania wielkich trofeów Aryną Sabalenką (WTA 9). Niemka ostudziła zapał Białorusinki i pokonała ją 6:1, 4:6, 6:4 po godzinie i 43 minutach. Tenisistka z Mińska z 1:6, 0:2 doprowadziła do trzeciej partii, a w niej nie wykorzystała prowadzenia 4:1 z przewagą dwóch przełamań.

Kerber cztery razy oddała podanie, a sama wykorzystała siedem z 17 break pointów. Zdobyła o 10 punktów więcej (89-79) od Sabalenki. Niemce naliczono 18 kończących uderzeń i 19 niewymuszonych błędów. Białorusinka miała 38 piłek wygranych bezpośrednio i 52 pomyłki. Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek.

Dla Kerber to drugi trzysetowy mecz w imprezie. W III rundzie pokonała 3:6, 6:1, 6:3 Natalię Wichliancewą. Niemka po raz 10. bierze udział w BNP Paribas Open. Najdalej doszła do półfinału (2012, 2013). Sabalenka miała szansę na drugi ćwierćfinał turnieju rangi Premier Mandatory (Pekin 2018). Rok temu do rywalizacji w Indian Wells Białorusinka przystąpiła jako 63. rakieta globu. Dotarła wówczas do III rundy eliminując po drodze Swietłanę Kuzniecową.

W ćwierćfinale dojdzie do starcia wielkoszlemowych mistrzyń i byłych liderek rankingu. Rywalką Kerber będzie Venus Williams, która w Indian Wells trzy razy awansowała do półfinału (1998, 2001, 2018). Niemka wygrała pięć z ośmiu dotychczasowych meczów z Amerykanką.

Karolina Pliskova (WTA 21) zwyciężyła 7:6(0), 4:6, 6:2 Anett Kontaveit (WTA 5). W pierwszym secie Czeszka wróciła ze stanu 0:3. W drugiej partii z 0:2 wyszła na 4:3, ale przegrała trzy kolejne gemy. W decydującej odsłonie uzyskała dwa przełamania i po dwóch godzinach i trzech minutach awansowała do ćwierćfinału. Pliskova zaserwowała 13 asów i zdobyła 56 z 80 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła 11 z 15 break pointów. Było to drugie spotkanie tych tenisistek. W ubiegłym sezonie w półfinale w Stuttgarcie Czeszka oddała Estonce sześć gemów.

Pliskova notuje szósty start w turnieju głównym w Indian Wells i czwarty rok z rzędu awansowała do ćwierćfinału. O trzeci półfinał (2016, 2017) zagra z Belindą Bencić. Czeszka i Szwajcarka zmierzą się po raz pierwszy.