WTA Indian Wells: Andżelika Kerber lepsza od Venus Williams. Trzeci półfinał Niemki w Kalifornii

Andżelika Kerber pokonała w dwóch setach Venus Williams w ćwierćfinale turnieju WTA Premier Mandatory w Indian Wells. Niemka po raz trzeci zagra w półfinale w Kalifornii.

Andżelika Kerber Getty Images / Yong Teck Lim / Na zdjęciu: Andżelika Kerber
W walce o półfinał imprezy w Indian Wells doszło do starcia wielkoszlemowych mistrzyń i byłych liderek rankingu. Andżelika Kerber (WTA 8) pokonała 7:6(3), 6:3 Venus Williams (WTA 36). Niemka podwyższyła na 6-3 bilans meczów z Amerykanką. Reprezentantka USA święciła pięć triumfów w Wimbledonie (2000, 2001, 2005, 2007, 2008) i dwa w US Open (2000, 2001). Kerber również wygrała te dwie imprezy. W Nowym Jorku zwyciężyła w 2016, a w Londynie w 2018 roku. Pierwszy wielki skalp wywalczyła w Australian Open 2016.

Kerber z 2:4 wyszła na 5:4, ale nie zakończyła pierwszego seta serwisem. Uczyniła to w tie breaku, w którym wykorzystała pierwszą piłkę setową przy 6-3. W drugiej partii miało miejsce jedno przełamanie, które Niemka uzyskała na 4:2.

W trwającym 96 minut meczu Kerber obroniła sześć z ośmiu break pointów, a sama wykorzystała trzy z 12 okazji na przełamanie. Niemka zdobyła o 14 punktów więcej od Williams (86-72) i po raz trzeci awansowała do półfinału w Indian Wells (2012, 2013). To dla niej 10. występ w imprezie. Amerykanka w ósmym starcie w Kalifornii po raz szósty doszła do ćwierćfinału. Półfinał osiągnęła trzy razy (1998, 2001, 2018).

Obie tenisistki w poprzednich rundach wyszły z ogromnych opresji. Kerber przegrywała 1:4 w trzecim secie (strata dwóch przełamań), ale pokonała 6:1, 4:6, 6:4 Arynę Sabalenkę. Williams odrodziła się ze stanu 4:6, 0:3 w spotkaniu z Petrą Kvitovą.

W piątek w półfinale Kerber zmierzy się z Bencić, która jest niepokonana od 12 meczów. Szwajcarka wygrała siedem z ostatnich dziewięciu spotkań z tenisistkami z Top 10 rankingu. Bilans starć obu zawodniczek to 3-3 (uwzględniając dwa zwycięstwa Niemki w Pucharze Hopmana, nie zaliczane do głównego cyklu). Bencić dwa razy pokonała Kerber w USA (US Open 2014, Cincinnati 2015).