WTA Miami: Simona Halep w IV rundzie po maratonie. Venus Williams kolejną rywalką Rumunki

Simona Halep pokonała Polonę Hercog po blisko trzygodzinnym maratonie i awansowała do IV rundy turnieju WTA Premier Mandatory w Miami. O ćwierćfinał Rumunka zagra z Venus Williams, która oddała cztery gemy Darii Kasatkinie.

Simona Halep Getty Images / Yong Teck Lim / Na zdjęciu: Simona Halep
Simona Halep (WTA 3) miała bardzo trudną przeprawę z Poloną Hercog (WTA 93). W trakcie meczu Rumunka korzystała z interwencji medycznej z powodu problemów z kolanem. Tenisistka z Konstancy zwyciężyła Słowenkę 5:7, 7:6(1), 6:2 po dwóch godzinach i 49 minutach. Dla Halep to ósmy występ w Miami. Jej najlepszy rezultat to półfinał z 2015 roku.

W pierwszym secie Halep z 2:4 wyszła na 5:4, ale przegrała trzy kolejne gemy. W drugiej partii Hercog z 3:5 doprowadziła do tie breaka, ale w nim zdobyła tylko jeden punkt. W decydującej odsłonie Rumunka uzyskała dwa przełamania i jest w IV rundzie. W całym meczu było siedem przełamań, z czego cztery dla tenisistki z Konstancy. Halep naliczono 20 kończących uderzeń i 39 niewymuszonych błędów. Hercog miała 35 piłek wygranych bezpośrednio i 47 pomyłek.

Kolejną rywalką Halep będzie Venus Williams (WTA 43), która pokonała 6:3, 6:1 Darię Kasatkinę (WTA 22). Pierwszy set był bardzo zacięty. Miało w nim miejsce siedem przełamań. Amerykanka od 2:3 zdobyła cztery gemy z rzędu. W drugiej partii Rosjanka jedynego gema zdobyła, gdy wykorzystała break pointa na 1:5. W ciągu 74 minut popełniła sześć podwójnych błędów i zdobyła tylko siedem z 23 punktów przy swoim drugim podaniu. Williams wykorzystała wszystkie osiem break pointów.

Bilans meczów tych tenisistek to teraz 2-2. Wszystkie wcześniejsze ich konfrontacje były trzysetowymi bojami. Kasatkina w poprzedniej rundzie wyeliminowała Cori Gauff i wygrała dopiero drugie w tym roku spotkanie w głównym cyklu. Williams to trzykrotna mistrzyni imprezy w Miami (1998, 1999, 2001). Amerykanka wygrała trzy z sześciu dotychczasowych meczów z Halep. W tym roku w III rundzie Australian Open lepsza była Rumunka.

Anastasija Sevastova (WTA 12) przegrała 6:1, 2:6, 3:6 z Julią Putincewą (WTA 44). W trzecim secie Łotyszka uzyskała przełamanie na 3:2, ale straciła cztery gemy z rzędu. W ciągu godziny i 47 minut Kazaszka wykorzystała cztery z ośmiu break pointów i zdobyła o cztery punkty więcej (79-75). Putincewa wyrównała na 2-2 bilans spotkań z Sevastovą i po raz pierwszy awansowała do IV rundy w Miami. O ćwierćfinał zagra z Karoliną Pliskovą lub Alize Cornet.

Yafan Wang (WTA 50) wróciła z 2:4 w pierwszym secie i pokonała 7:5, 6:1 Danielle Collins (WTA 26), ubiegłoroczną półfinalistkę. W ciągu 97 minut Chinka zaserwowała sześć asów i zdobyła 29 z 38 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Zamieniła na przełamanie sześć z 13 szans. Wang po raz drugi zagra w IV rundzie Miami Open. W ubiegłym sezonie taki rezultat osiągnęła jako kwalifikantka. O ćwierćfinał zmierzy się ze swoją rodaczką Qiang Wang.