WTA Bogota: Jelena Ostapenko przegrała z Kristie Ahn po thrillerze. Sara Errani w II rundzie

Jelena Ostapenko zmarnowała dwie piłki meczowe i uległa Kristie Ahn w I rundzie turnieju WTA International w Bogocie. Pierwszy mecz wygrała Sara Errani.

Jelena Ostapenko Getty Images / Alex Pantling / Na zdjęciu: Jelena Ostapenko
W I rundzie turnieju w Bogocie doszło do emocjonującej batalii Jeleny Ostapenko (WTA 29) z Kristie Ahn (WTA 205). Łotyszka przeżyła kolejne rozczarowanie w tym sezonie. Prowadziła 6:2, 3:0, aby ostatecznie przegrać 6:2, 6:7(5), 5:7. W trzecim secie mistrzyni Rolanda Garrosa 2017 z 0:2 wyszła na 5:4, ale zmarnowała dwie piłki meczowe. W 12. gemie odparła trzy meczbole przy 0-40, ale nie udało się jej doprowadzić do tie breaka. Kolejną rywalką Ahn będzie 17-letnia Kolumbijka Maria Camila Osorio Serrano (WTA 438), która w poniedziałek odprawiła Conny Perrin i odniosła pierwsze w karierze zwycięstwo w głównym cyklu.

W trwającym dwie godziny i 31 minut meczu Ostapenko wykorzystała siedem z dziewięciu break pointów i zdobyła o cztery punkty więcej (110-106). Bardzo słabo funkcjonował jej serwis. Posłała siedem asów, ale też popełniła 16 podwójnych błędów. Łotyszka w tym roku wygrała tylko sześć meczów (bilans 6-10). Ostatni turniej, w którym przeszła trzy rundy z rzędu to Wimbledon 2018 (półfinał).

Sara Errani (WTA 243) zwyciężyła 4:6, 6:2, 6:3 Irinę Barę (WTA 243). Włoszka dokonała niesamowitego wyczynu, bo popełniła 18 podwójnych błędów, a awansowała do II rundy. Osiem razy oddała podanie, a sama wykorzystała 11 z 16 break pointów. Kolejną rywalką finalistki Rolanda Garrosa 2012 będzie Bibiane Schoofs (WTA 162), która pokonała 6:2, 6:4 Emilianę Arango (WTA 426). Holenderka wróciła z 0:3 w drugim secie.

Lara Arruabarrena (WTA 106) wygrała 6:7(7), 6:4, 6:1 z Timeą Babos (WTA 142). W ciągu dwóch godzin i 12 minut Hiszpanka zamieniła na przełamanie siedem z 12 okazji i podwyższyła na 4-0 bilans meczów z Węgierką. Tenisistka z Barcelony to mistrzyni turnieju w Bogocie z 2012 oraz finalistka z 2017 i 2018 roku. O ćwierćfinał zmierzy się z Włoszką Jasmine Paolini (WTA 187). Sara Sorribes (WTA 79) wróciła z 1:3 w drugim secie i pokonała 6:4, 6:4 Christinę McHale (WTA 129). Obie zawodniczki popełniły 22 podwójne błędy, z czego 12 Hiszpanka.

Ana Bogdan (WTA 124) zwyciężyła 6:2, 6:7(7), 6:2 Chloe Paquet (WTA 217). Rumunka mogła wygrać w dwóch setach, ale w tie breaku zmarnowała dwie piłki meczowe. W trwającym dwie godziny i 32 minuty spotkaniu wykorzystała dziewięć z 23 break pointów. Francuzka popełniła 14 podwójnych błędów. W II rundzie Bogdan zmierzy się z Sorribes.

Magda Linette nie poznała rywalki w II rundzie. Będzie nią Shelby Rogers (WTA 574) lub Astra Sharma (WTA 138). Spotkanie to zostało przerwane z powodu deszczu przy stanie 6:3, 6:7(6), 5:1 dla Australijki.

Claro Open Colsanitas, Bogota (Kolumbia)

Astra Sharma (Australia) - Shelby Rogers (USA) 6:3, 6:7(6), 5:1 *do dokończenia

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Kristie Ahn awansuje do ćwierćfinału?