WTA Bogota: Sara Errani i Lara Arruabarrena w ćwierćfinale. Szybki awans Tamary Zidansek

Sara Errani rozbiła Bibiane Schoofs w II rundzie turnieju WTA International w Bogocie. Do ćwierćfinału awansowały Lara Arruabarrena i Tamara Zidansek.

Sara Errani Getty Images / Adam Pretty / Na zdjęciu: Sara Errani
W finale eliminacji Sara Errani (WTA 243) przegrała ze swoją rodaczką Jasmine Paolini, ale z racji, że wycofało się kilka rozstawionych tenisistek to weszła do głównej drabinki. W I rundzie straciła seta z Iriną Barą, a w II pokonała 6:2, 6:1 Bibiane Schoofs (WTA 162). Dla byłej piątej rakiety globu to szósty występ w Bogocie i po raz czwarty awansowała do ćwierćfinału.

W ciągu 65 minut Errani obroniła pięć z ośmiu break pointów, a sama wykorzystała siedem z dziewięciu szans na przełamanie. Zdobyła 62 z 97 rozegranych punktów (62 proc.). Włoszka awansowała do pierwszego ćwierćfinału w głównym cyklu od maja 2018 roku (Rabat). Kolejną jej rywalką będzie Australijka Astra Sharma (WTA 138).

Tamara Zidansek (WTA 67) w godzinę rozbiła 6:2, 6:0 Sachię Vickery (WTA 148). Słowenka zaserwowała pięć asów. Obroniła dwa break pointy, a sama wykorzystała pięć z 16 okazji na przełamanie. Osiągnęła drugi ćwierćfinał w sezonie. W Hua Hin dopiero w półfinale uległa Ajli Tomljanović.

Następną przeciwniczką Zidansek będzie Lara Arruabarrena (WTA 106), która wygrała 7:6(4), 6:1 z Jasmine Paolini (WTA 187). W pierwszym secie Hiszpanka wróciła ze stanu 2:5. W trwającym 77 minut spotkaniu trzy razy straciła serwis, a sama zamieniła na przełamanie pięć z 13 szans. Awansowała do pierwszego ćwierćfinału od kwietnia 2018 roku. Wtedy w Bogocie dopiero w finale przegrała z Anną Karoliną Schmiedlovą.

Arruabarrena sezon 2019 rozpoczęła bardzo słabo. Przed turniejem w Bogocie miała bilans meczów 3-11. Dla Hiszpanki to siódmy występ w stolicy Kolumbii i awansowała do siódmego ćwierćfinału. Tenisistka z Barcelony to triumfatorka tej imprezy z 2012 roku. Do finału doszła też w dwóch poprzednich sezonach. W deblu również była w Bogocie najlepsza (2014 z Caroline Garcią, 2016 z Tatjaną Marią).

Claro Open Colsanitas, Bogota (Kolumbia)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów
czwartek, 11 kwietnia

II runda gry pojedynczej:

Tamara Zidansek (Słowenia, 5) - Sachia Vickery (USA) 6:2, 6:0
Laura Arruabarrena (Hiszpania, 11) - Jasmine Paolini (Włochy, Q) 7:6(4), 6:1
Sara Errani (Włochy, LL) - Bibiane Schoofs (Holandia, Q) 6:2, 6:1

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)