Tenis. Czeskie media po porażce Pliskovej ze Świątek: "Klęska"

Iga Świątek w półfinale turnieju WTA w Lugano pokonała w dwóch setach Kristynę Pliskovą (6:0, 6:1). Czeskie media takie rozstrzygnięcie nazywają "klęską".
Łukasz Witczyk
Getty Images / Sarah Stier / Na zdjęciu: Kristyna Pliskova

Czeska tenisistka była wyżej notowana w rankingu WTA i to ona była upatrywana jako faworytka półfinałowej konfrontacji. Kristyna Pliskova nie nawiązała jednak walki z Igą Świątek. W dwóch setach zdołała ugrać tylko jednego gema i pożegnała się z turniejem. Dla Polki był to pierwszy w karierze awans do finału turnieju WTA. Dokonała tego jako najmłodsza zawodniczka z naszego kraju w historii.

Wysoką porażkę Pliskovej odnotowały czeskie media, choć temu wydarzeniu nie poświęciły zbyt wiele miejsca. Serwis idnes.cz nazwał przegraną "klęską". "Półfinał i to wszystko. Kristyna Pliskova klęską żegna się z Lugano" - napisali dziennikarze tego portalu. "Pliskova w piątkowym meczu stoczyła ponad dwugodzinną walkę z Swietłaną Kuzniecową, ale w sobotę nie przetrwała nawet godziny w starciu z polską nastolatką" - czytamy.

"Dzięki zróżnicowanej i szybkiej grze Świątek pozwoliła Pliskovej ugrać pierwszego gema dopiero przy stanie 3:0 w drugim secie. Siostra czwartej rakiety świata - Karoliny Pliskovej - grała słabo. Świątek po raz pierwszy grała w półfinale" - odnotowali dziennikarze czeskiego serwisu.

Relację z meczu zamieścił też portal tenisovysvet.cz. "Niestety Kristyna Pliskova nie awansowała do finału turnieju w Lugano. Czeska tenisistka wygrała tylko jeden gem w meczu z siedemnastoletnią Polką Igą Świątek" - czytamy. Serwis ten zwrócił uwagę, że w najnowszym rankingu Świątek wyprzedzi Pliskovą w rankingu WTA.

Czy Iga Świątek wygra turniej WTA w Lugano?