ATP Monte Carlo: Hubert Hurkacz wygrał seta z Borną Coriciem. Mecz przerwany przez deszcz

Hubert Hurkacz po raz pierwszy gra w turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Monte Carlo. W I rundzie Polak trafił na Chorwata Bornę Coricia. Mecz został przerwany przez deszcz na początku trzeciego seta.

Hubert Hurkacz Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
W Monte Carlo ruszył okres gry na kortach ziemnych w Europie. Jest to jedna z najstarszych i najbardziej prestiżowych imprez. Po raz pierwszy od czterech lat (Jerzy Janowicz) uczestniczy w niej Polak. Jest nim Hubert Hurkacz, który nie miał szczęścia w losowaniu. W I rundzie trafił na Bornę Coricia.

Chorwat jest jednym z najbardziej utalentowanych tenisistów młodego pokolenia. Do tej pory zdobył dwa tytuły w głównym cyklu (Marrakesz 2017, Halle 2018). Może się też pochwalić jednym finałem turnieju rangi ATP Masters 1000 (Szanghaj 2018). Razem ze swoją reprezentacją triumfował w Pucharze Davisa w 2018 roku.

Hurkacz toczy z Chorwatem zacięty bój. Pierwszy set przegrał 4:6, a drugi wygrał 7:5. Na otwarcie trzeciej partii Polak oddał podanie. W tym momencie mecz został przerwany z powodu deszczu. Kort został zasłonięty, a tenisiści udali się do szatni.

Czy Hubert Hurkacz pokona Bornę Coricia?