ATP Monte Carlo: Nadal rozbił Bautistę i zagra z Dimitrowem. Thiem pewnym krokiem w III rundzie

Rafael Nadal oddał dwa gemy Roberto Bautiście w II rundzie turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Monte Carlo. Kolejnym rywalem tenisisty z Majorki będzie Grigor Dimitrow. Łatwo pierwszy mecz wygrał Dominic Thiem.

Rafael Nadal Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Rafael Nadal
Rafael Nadal (ATP 2) wrócił do swojego królestwa. Tenisista z Majorki w tym tygodniu walczy o 12. triumf w Monte Carlo. To dla niego pierwszy start od turnieju w Indian Wells, gdy z powodu kontuzji kolana oddał walkowerem półfinał z Rogerem Federerem. W środę Hiszpan wkroczył na mączkę i rozbił 6:1, 6:1 swojego rodaka Roberto Bautistę (ATP 22).

W trwającym 76 minut spotkaniu Nadal obronił wszystkie pięć break pointów, a sam wykorzystał pięć z ośmiu szans na przełamanie. Wicelider rankingu zdobył 55 z 87 rozegranych punktów (63 proc.) i po raz trzeci pokonał Bautistę. Bilans jego meczów w Monte Carlo to teraz 69-4.

O 15. ćwierćfinał w 16. starcie w imprezie Nadal zmierzy się z Grigorem Dimitrowem (ATP 28), który pokonał 7:6(2), 6:4 Jana-Lennarda Struffa (ATP 44). Bułgar zmarnował dwie piłki setowe w 12. gemie pierwszej partii, ale tie break należał do niego. W drugim secie było jedno przełamanie, które uzyskał na 1:0. W ciągu godziny i 57 minut Dimitrow odparł siedem z ośmiu break pointów, a sam zamienił na przełamanie dwie z 10 okazji.

Było to drugie starcie Bułgara z Niemcem w Monte Carlo. Dwa lata temu w trzech setach zwyciężył Struff. Najlepszy wynik Dimitrowa w imprezie to półfinał z ubiegłego sezonu. Poza tym doszedł do ćwierćfinału w 2013 i 2015 roku. Nadal wygrał 11 z 12 meczów z Dimitrowem, w tym to ostatnie, 12 miesięcy temu w walce o finał w Monte Carlo.

Dominic Thiem (ATP 5) wygrał 6:1, 6:4 z Martinem Klizanem (ATP 50). W trwającym 84 minuty spotkaniu Austriak zdobył 20 z 23 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Uzyskał cztery przełamania i nie musiał bronić ani jednego break pointu. Poprawił na 2-3 bilans meczów ze Słowakiem. W ubiegłym sezonie Thiem po raz pierwszy doszedł w Monte Carlo do ćwierćfinału. Urwał w nim dwa gemy Nadalowi.

Kolejnym rywalem Austriaka będzie Dusan Lajović (ATP 48), który w 88 minut pokonał 6:3, 6:4 Davida Goffina (ATP 21). W drugim secie Serb wrócił z 0:2. Belg popełnił pięć podwójnych błędów i zdobył tylko sześć z 25 punktów przy swoim drugim podaniu. Lajović obronił cztery z sześciu break pointów. Tenisista z miejscowości Stara Pazova przegrał wszystkie pięć meczów z Thiemem.

Rolex Monte-Carlo Masters, Monte Carlo (Monako)