WTA Stambuł: Petra Martić w II rundzie. Zmienne szczęście Szwedek, Camila Giorgi wycofała się

Petra Martić i Rebecca Peterson odniosły trzysetowe zwycięstwa w I rundzie turnieju WTA International w Stambule. Odpadła Johanna Larsson.

Petra Martić Getty Images / Christopher Lee / Na zdjęciu: Petra Martić
Petra Martić (WTA 40) kwiecień rozpoczęła od mocnego uderzenia. W Charlestonie doszła do półfinału. W Stambule Chorwatka na początek zwyciężyła 3:6, 6:1, 6:3 Tamarę Zidansek (WTA 68). W ciągu dwóch godzin i trzech minut zamieniła na przełamanie sześć z dziewięciu szans. Dla Martić to drugi występ w największym mieście Turcji. W 2010 roku, gdy turniej rozgrywany był na korcie twardym, odpadła w I rundzie po porażce z Wierą Duszewiną. Następną przeciwniczką Chorwatki będzie Kirsten Flipkens lub Ana Bogdan.

Pierwszego dnia zagrały dwie Szwedki. Do II rundy awansowała Rebecca Peterson (WTA 65), która pokonała 6:1, 2:6, 6:0 Pemrę Ozgen (WTA 237). W trzecim secie tenisistka ze Sztokholmu straciła tylko 11 punktów. W trwającym 96 minut spotkaniu wykorzystała sześć z 14 break pointów. Kolejną rywalką Peterson będzie Hiszpanka, rozstawiona z numerem pierwszym Carla Suarez lub Lara Arruabarrena.

Johanna Larsson (WTA 92) uległa 6:7(6), 6:4, 3:6 Margaricie Gasparian (WTA 72). Początek należał zdecydowanie do Szwedki. Prowadziła 5:0, ale zmarnowała cztery piłki setowe i przegrała pierwszą partię w tie breaku. W trzecim secie uzyskała przełamanie na 2:1, ale straciła pięć z sześciu kolejnych gemów.

W trwającym trzy godziny i 10 minut meczu obie tenisistki uzyskały po siedem przełamań. Gasparian popełniła 11 podwójnych błędów i zdobyła o jeden punkt mniej (127-128), ale wygrała trzecie w tym roku spotkanie w głównym cyklu. W II rundzie Rosjanka zmierzy się z rozstawioną z numerem drugim Mihaelą Buzarnescu lub Julią Glushko.

Z numerem trzecim rozstawiona została Camila Giorgi. Włoszka jednak wycofała się z turnieju z powodu problemów z nadgarstkiem. Zabraknie również Iriny-Camelii Begu (kontuzja prawej kostki).

TEB BNP Paribas Istanbul Cup, Stambuł (Turcja)