WTA Praga: Kania i Jakupović miały finał na wyciągnięcie ręki. Zmarnowały trzy piłki meczowe

Paula Kania i Dalila Jakupović były bardzo blisko awansu do finału gry podwójnej turnieju WTA International w Pradze. Polka i Słowenka miały trzy piłki meczowe, ale przegrały z Rosjanką Anną Kalinską i Słowaczką Viktorią Kuzmovą.

Paula Kania Getty Images / Jan Kruger / Na zdjęciu: Paula Kania
W środę Anna Kalinska i Viktoria Kuzmova wyeliminowały Alicję Rosolską i Igę Świątek po obronie dwóch piłek meczowych. W czwartek Rosjanka i Słowaczka odniosły kolejne zwycięstwo po dramatycznej batalii. Pokonały 3:6, 7:6(7), 10-1 Paulę Kanię i Dalilę Jakupović. Polka i Słowenka miały trzy piłki meczowe.

W pierwszym secie Kania i Jakupović od 2:3 zdobyły cztery gemy z rzędu. W drugiej partii Polka i Słowenka z 3:5 doprowadziły do tie breaka. W nim zmarnowały trzy piłki meczowe, dwie przy 4-6 i jedną przy 6-7. W super tie breaku jedyny punkt zdobyły przy stanie 0-5.

W trwającym godzinę i 41 minut meczu Kania i Jakupović obroniły 10 z 11 break pointów, a same uzyskały trzy przełamania, z czego dwa w pierwszym secie. Kalinska i Kuzmova zdobyły o pięć punktów więcej (79-74).

W I rundzie Kania i Jakupović nie musiały wychodzić na kort, bo otrzymały walkowera od Priscilli Hon i Jil Teichmann. W ćwierćfinale Polka i Słowenka wyeliminowały rozstawione z numerem drugim Shuko Aoyamę i Abigail Spears. Zwyciężyły Japonkę i Amerykankę 0:6, 7:6(5), 10-7.

Kania zanotowała piąty występ w głównym cyklu w tym sezonie. W czterech turniejach wystąpiła razem z Rosjanką Janą Sizikową. Polka do półfinału doszła po raz pierwszy od października 2016 roku (w Moskwie wspólnie z reprezentantką Czarnogóry Danką Kovinić). Sosnowiczanka miała szansę na drugi finał w Pradze (2016 w parze z Argentynką Marią Irigoyen).

J&T Banka Prague Open, Praga (Czechy)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów
czwartek, 2 maja

półfinał gry podwójnej
:

Anna Kalinska (Rosja) / Viktoria Kuzmova (Słowacja) - Dalila Jakupović (Słowenia) / Paula Kania (Polska) 3:6, 7:6(7), 10-1

Czy w 2019 roku Paula Kania wygra turniej WTA w deblu?