WTA Madryt: Kateryna Kozłowa wyeliminowała Karolinę Pliskovą. Awans Donny Vekić

Karolina Pliskova przegrała z Kateryną Kozłową w II rundzie turnieju WTA Premier Mandatory w Madrycie. Do 1/8 finału awansowała Donna Vekić.

Kateryna Kozłowa Getty Images / Scott Barbour / Na zdjęciu: Kateryna Kozłowa
W Madrycie Karolina Pliskova (WTA 5) zanotowała drugi w tym roku start na kortach ziemnych. W Stuttgarcie odpadła po pierwszym meczu (przegrała z Wiktorią Azarenką). W stolicy Hiszpanii była blisko odpadnięcia w I rundzie, ale obroniła cztery piłki meczowe i wyeliminowała Dajanę Jastremską. We wtorek Czeszka uległa 5:7, 6:2, 4:6 Katerynie Kozłowej (WTA 85). Dla Ukrainki to drugie zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu. W ubiegłym sezonie w I rundzie Rolanda Garrosa wygrała z Jeleną Ostapenko, która wtedy broniła tytułu.

W trwającym godzinę i 51 minut meczu Pliskova zaserwowała 14 asów i wykorzystała wszystkie cztery szanse na przełamanie. Przy swoim pierwszym podaniu zdobyła 50 z 60 punktów. Dla Czeszki był to szósty występ w Madrycie. Jej najlepszy rezultat to półfinał z ubiegłego sezonu. Kozłowa po raz drugi wygrała dwa mecze w imprezie rangi Premier Mandatory. Dwa miesiące temu doszła do III rundy w Indian Wells. Kolejną rywalką Ukrainki będzie Belinda Bencić.

Saisai Zheng (WTA 49) zwyciężyła 6:2, 3:6, 6:4 Alize Cornet (WTA 54). W trzecim secie Chinka z 2:3 wyszła na 5:3. W dziewiątym gemie zmarnowała cztery piłki meczowe i oddała podanie, ale następnie uzyskała przełamanie. W trwającym dwie godziny i 36 minut spotkaniu miało miejsce 14 przełamań, z czego osiem dla tenisistki z Kantonu. Następną przeciwniczką Zheng będzie Sloane Stephens.

Późnym wieczorem Andżelika Kerber (WTA 4) miała zmierzyć się z Petrą Martić (WTA 36). Jednak mecz ten nie odbędzie się, bo Niemka oddała go walkowerem z powodu kontuzji prawej kostki. O ćwierćfinał Chorwatka zmierzy się ze swoją rodaczką Donną Vekić (WTA 24), która w 85 minut wygrała 6:4, 6:4 z Kristyną Pliskovą (WTA 94). Czeszka zaserwowała sześć asów, ale wykorzystała tylko dwa z dziewięciu break pointów.

Caroline Garcia (WTA 22) pokonała 6:4, 3:6, 6:1 Soranę Cirsteę (WTA 93). W ciągu dwóch godzin i dwóch minut Francuzka odparła 10 z 11 break pointów, a sama zamieniła na przełamanie trzy z pięciu okazji. Zgarnęła 37 z 49 punktów przy własnym pierwszym serwisie. W III rundzie tenisistka z Lyonu zagra z broniącą tytułu Petrą Kvitovą, z którą ma bilans meczów 3-4.