Urszula Radwańska bez tytułu w Obidos. Polka skreczowała w finale

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Aaron Gilbert/Icon Sportswire / Na zdjęciu: Urszula Radwańska
Getty Images / Aaron Gilbert/Icon Sportswire / Na zdjęciu: Urszula Radwańska

Urszula Radwańska nie wygrała turnieju ITF o puli nagród 25 tys. dolarów na kortach dywanowych w portugalskim Obidos. Polska tenisistka skreczowała w drugim secie finałowego pojedynku z Turczynką Pemrą Ozgen.

W tym artykule dowiesz się o:

W pierwszym secie Urszula Radwańska (WTA 301) walczyła bardzo dzielnie. Dwukrotnie odrobiła stratę przełamania i dopiero w dziewiątym gemie wyszła na prowadzenie. Wtedy wypracowała piłkę setową przy serwisie rywalki, jednak Pemra Ozgen (WTA 252) obroniła się i wyrównała na po 5.

Był to punkt zwrotny niedzielnego finału, bowiem krakowianka nie utrzymała podania, a po przerwie Turczynka zwieńczyła seta. Polka poprosiła wtedy o interwencję medyczną. W sobotę grała ponad 4 i pół godziny, dlatego mogła odczuwać trudy turnieju. W drugiej partii nasza tenisistka rozegrała tylko trzy gemy. Po 98 minutach uznała, że walka z bólem nie ma sensu i skreczowała przy stanie 5:7, 0:3.

Ula Radwańska nie wygrała drugiego turnieju w obecnym sezonie. W Obidos wywalczyła 30 punktów i na pewno wróci do trzeciej setki rankingu WTA. Nasza reprezentantka do pierwszych dni września broni zaledwie kilkunastu punktów, dlatego jeśli zdrowie pozwoli i przyjdą wyniki, może się spodziewać awansu.

Obidos Ladies Open, Obidos (Portugalia) ITF Women's Circuit, kort dywanowy, pula nagród 25 tys. dolarów niedziela, 12 maja