WTA Rzym: trudna przeprawa Barty z Kuzmovą. Cornet pożegnała Sabalenkę, krecz Woźniackiej

Ashleigh Barty wygrała w trzech setach z Viktorią Kuzmovą w II rundzie turnieju WTA Premier 5 w Rzymie. Alize Cornet wyeliminowała Arynę Sabalenkę, a Karolina Woźniacka nie dokończyła meczu z Danielle Collins.

Ashleigh Barty Getty Images / Alex Pantling / Na zdjęciu: Ashleigh Barty
W Madrycie, w pierwszym w tym roku starcie na kortach ziemnych, Ashleigh Barty (WTA 9) doszła do ćwierćfinału. W Rzymie w II rundzie miała trudną przeprawę z Viktorią Kuzmovą (WTA 43). Australijka zwyciężyła 4:6, 6:3, 6:4 po dwóch godzinach i sześciu minutach. Tenisistka z Ipswich wróciła z 0:2 w trzecim secie. Barty zaserwowała 10 asów i wykorzystała sześć z 12 break pointów.

W I rundzie Aryna Sabalenka (WTA 10) przegrała 1:6, 4:6 z Alize Cornet (WTA 53). W drugim secie Białorusinka nie wykorzystała prowadzenia 3:1. W trwającym 74 minuty spotkaniu popełniła 12 podwójnych błędów i zdobyła tylko trzy z 20 punktów przy swoim drugim podaniu. Francuzka wykorzystała pięć z siedmiu break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Carla Suarez (WTA 31), która zwyciężyła 6:4, 1:6, 6:3 Dajanę Jastremską (WTA 41). W ciągu godziny i 44 minut obie tenisistki uzyskały po pięć przełamań, a o dwa punkty więcej zdobyła Ukrainka (84-82).

Karolina Woźniacka (WTA 12) przegrała 6:7(5) pierwszą partię z Danielle Collins (WTA 30) po 61 minutach i skreczowała z powodu kontuzji lewej nogi. Dunka mecz rozpoczęła od prowadzenia 2:0. Straciła pięć gemów z rzędu, by następnie wyrównać na 5:5. Tie break należał do Amerykanki. Woźniacka skreczowała w drugim meczu z rzędu (w Madrycie z Alize Cornet). W II rundzie Collins zmierzy się z Garbine Muguruzą.

Belinda Bencić (WTA 15) odrodziła się z 2:6, 0:3 i zwyciężyła 2:6, 6:3, 6:2 Anastasiję Sevastovą (WTA 13). W ciągu 92 minut Szwajcarka zgarnęła 29 z 39 punktów przy własnym pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z ośmiu break pointów. W II rundzie tenisistka z Wollereau zagra z Kristiną Mladenović (WTA 63), która w 65 minut rozbiła 6:1, 6:2 swoją rodaczką Caroline Garcię (WTA 22). Niżej notowana Francuzka zamieniła na przełamanie sześć z siedmiu okazji. W III rundzie zwyciężczyni meczu Bencić - Mladenović zagra z Barty.

Julia Görges (WTA 18) pokonała 6:3, 6:4 Su-Wei Hsieh (WTA 25). Niemka wróciła z 1:3 w drugim secie. W trwającym 84 minuty spotkaniu zdobyła 26 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu i uzyskała cztery przełamania. Daria Kasatkina (WTA 21) wygrała 6:2, 7:6(5) z Iriną-Camelią Begu (WTA 113). W drugiej partii Rosjanka odrodziła się z 2:5 i obroniła trzy piłki setowe. W ciągu 95 minut odparła sześć z siedmiu break pointów i podwyższyła na 7-1 bilans meczów z Rumunką.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)