ATP Rzym: gwiazdy nadrobiły załegłości. Novak Djoković, Juan Martin del Potro i Stefanos Tsitsipas w III rundzie

Novak Djoković w dwóch setach pokonał Denisa Shapovalova w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie. W czwartkowe popołudnie zaległe mecze 1/16 finału wygrali także Juan Martin del Potro i Stefanos Tsitsipas.

Marcin Motyka
Novak Djoković Getty Images / Burak Akbulut/Anadolu Agency / Na zdjęciu: Novak Djoković
Mecz Novaka Djokovicia z Denisem Shapovalovem w II rundzie turnieju ATP w Rzymie pierwotnie miał odbyć się w środę, lecz z powodu opadów deszczu został przełożony na czwartek. Jeden dzień odpoczynku więcej z pewnością przydał się Serbowi, który do stolicy Włoch przybył z Madrytu, gdzie w niedzielę zdobył tytuł. Djoković pojawił się na korcie pełen energii i pokazał 20-letniowi Kanadyjczykowi, ile mu brakuje do ścisłej światowej czołówki.

Tenisista z Belgradu nie miał problemów z odniesieniem zwycięstwa. Pierwszego seta wygrał 6:1, od stanu 1:1 zdobywając pięć gemów z rzędu, a drugiego - 6:3, od 2:3 nie pozwalając rywalowi na powiększenie swojego dorobku. Djoković, który w ciągu 66 minut gry zaserwował jednego asa, przy własnym podaniu zdobył 32 z 40 rozegranych punktów, ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem, wykorzystał cztery z 13 break pointów, posłał 13 zagrań kończących i popełnił 11 niewymuszonych błędów, w 1/8 finału zmierzy się z Philippem Kohlschreiberem. Niemiec wygrał zaległy aż z wtorku pojedynek z Marco Cecchinato.

Udanie zmagania w Rzymie zainaugurował również finalista z Madrytu, Stefanos Tsitsipas. Grek w 77 minut pokonał 6:3, 6:2 nadzieję włoskiego tenisa, 17-letniego Jannika Sinnera. W meczu o ćwierćfinał rozstawiony z numerem ósmym Tsitsipas powalczy z innym reprezentantem gospodarzy Fabio Fogninim. 31-latek z San Remo wyeliminował Radu Albota.

Odbudowujący swoją dyspozycję po kontuzji i operacji kolana Juan Martin del Potro odniósł bardzo wartościowe zwycięstwo. Argentyńczyk ograł 6:4, 6:2 Davida Goffina. Wygrana nad aktualnie 28. w rankingu ATP Belgiem to dla Del Potro największy triumf od 10 października zeszłego roku, gdy w Szanghaju wygrał z Richardem Gasquetem, wówczas 25. zawodnikiem klasyfikacji singlistów. W III rundzie tenisista z Tandil zagra z Casperem Ruudem, kwalifikantem.

Pierwszym ćwierćfinalistą Internazionali BNL d'Italia 2019 został Diego Schwartzman. Argentyńczyk w dwóch setach okazał się lepszy od pochodzącego z Rzymu Matteo Berrettiniego. Dla Schwartzmana to trzeci w karierze awans do 1/4 finału imprezy rangi ATP Masters 1000. Poprzednio w najlepszej "ósemce" zawodów złotej serii zameldował się w 2017 roku w Monte Carlo i w Montrealu.

ATP Rzym: rzucił krzesłem na kort i został zdyskwalifikowany. Kolejny skandal z Nickiem Kyrgiosem

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)