ATP Lyon: Jo-Wilfried Tsonga pokonał Dusana Lajovicia. Awans Johna Millmana

Jo-Wilfried Tsonga w dwóch setach pokonał Dusana Lajovicia w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Lyonie. Do 1/8 finału awansował również John Millman, który wygrał z Pablo Andujarem.

Marcin Motyka
Jo-Wilfried Tsonga Getty Images / Quinn Rooney / Na zdjęciu: Jo-Wilfried Tsonga
Po tym, jak przed nieco ponad miesiącem Dusan Lajović wprawił w osłupienie świat tenisa, dochodząc do finału imprezy Masters 1000 w Monte Carlo, wyraźnie obniżył loty. Od czas sensacyjnego występu w księstwie Monako Serb nie wygrał ani jednego meczu w głównym cyklu. W niedzielę zanotował kolejne niepowodzenie. W I rundzie turnieju ATP w Lyonie przegrał 6:7(4), 4:6 z Jo-Wilfriedem Tsongą.

Dla Lajovicia to czwarty kolejny przegrany pojedynek na poziomie ATP World Tour. Tsonga natomiast zakończył serię trzech kolejnych porażek. - Dobrze czułem się od pierwszej piłki. Kibice na trybunach stworzyli wspaniałą atmosferę. Miło jest grać w takich okolicznościach - mówił, cytowany przez oficjalną stronę turnieju, Tsonga, mistrz Open Parc Auvergne-Rhone-Alpes z 2017 roku.

Do II rundy awansował już także John Millman. Australijczyk potrzebował zaledwie 67 minut, by wygrać 6:1, 6:3 z Pablo Andujarem. O ćwierćfinał Millman zmierzy się z rozstawionym z numerem czwartym Felixem Augerem-Aliassime'em.

W niedzielę rozegrano także decydującą rundę kwalifikacji. Miejsca w głównej drabince wywalczyli Maxime Janvier, Jannik Sinner, Jiri Vesely i Steven Diez.

Open Parc Auvergne-Rhone-Alpes, Lyon (Francja)