WTA Strasburg: Dajana Jastremska odprawiła Arynę Sabalenkę. W finale zagra z Caroline Garcią

Dajana Jastremska pokonała Arynę Sabalenkę w półfinale turnieju WTA International w Strasburgu. Drugą finalistką została Caroline Garcia, która wygrała z Chloe Paquet.
Getty Images / Francois Nel / Na zdjęciu: Dajana Jastremska

W poprzednich tygodniach Dajana Jastremska (WTA 42) odpadła w I rundzie w Stambule, Madrycie i Rzymie. W Strasburgu w czterech meczach straciła 20 gemów. W półfinale pokonała 6:4, 6:4 Arynę Sabalenkę (WTA 11). Białorusinka również wcześniej w tym roku nie wygrała spotkania na mączce w Europie (wystąpiła w stolicach Hiszpanii i Włoch).

W trwającym 85 minut meczu Sabalenka zaserwowała pięć asów, ale też popełniła dziewięć podwójnych błędów. Zdobyła tylko sześć z 22 punktów przy swoim drugim podaniu. Jastremska obroniła dwa z trzech break pointów, a sama zamieniła na przełamanie trzy z dziewięciu szans. Było to drugie spotkanie tych tenisistek. W 2017 roku w Petersburgu (ITF) Ukrainka wygrała w trzech setach.

W drugim półfinale doszło do starcia reprezentantek gospodarzy. Caroline Garcia (WTA 24) pokonała 6:3, 6:4 Chloe Paquet (WTA 223). W ciągu 73 minut tenisistka z Lyonu zaserwowała 11 asów i zgarnęła 35 z 44 punktów przy własnym pierwszym podaniu. W każdym secie uzyskała po jednym przełamaniu, a sama nie musiała bronić ani jednego break pointa.

Paquet po raz pierwszy zagrała w półfinale turnieju WTA. W najnowszym notowaniu rankingu będzie notowana najwyżej w karierze, w okolicach 170. miejsca. Garcia powalczy o drugi triumf w Strasburgu. W 2016 roku w finale pokonała Mirjanę Lucić-Baroni.

Jastremska wygrała oba finały, w których do tej pory wystąpiła (Hongkong 2018, Hua Hin 2019). Bilans meczów o tytuł Garcii to 6-2. Ostatni triumf święciła w październiku ubiegłego roku w Tiencinie. Ukrainka i Francuzka zmierzą się po raz pierwszy.

Internationaux de Strasbourg, Strasburg (Francja)