Roland Garros: Dominic Thiem gra na przekór swoim słowom. Bezproblemowe zwycięstwo Alexandra Zvereva

Dominic Thiem w czterech setach pokonał Aleksandra Bublika w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych Roland Garros 2019. Dla Austriaka to 50. w karierze wygrany mecz w turnieju wielkoszlemowym. Bezproblemowe zwycięstwo odniósł Alexander Zverev.

Marcin Motyka
Dominic Thiem Getty Images / Tim Clayton/Corbis / Na zdjęciu: Dominic Thiem
Przed startem Roland Garros 2019 Dominic Thiem podkreślił, że bardzo ważne jest, aby w początkowej fazie turnieju wielkoszlemowego nie tracić wielu setów ani sił. Tymczasem na przekór tym słowom Austriak w dwóch swoich pierwszych pojedynkach w Paryżu oddał rywalom już dwie partie. We wtorek przez cztery odsłony rywalizował z Tommym Paulem, natomiast w czwartek, w II rundzie, także stoczył trudne spotkanie z Aleksandrem Bublikiem. Pokonał reprezentanta Kazachstanu 6:3, 6:7(6), 6:3, 7:5 po dwuipółgodzinnej batalii.

- To był dla mnie bardzo trudny mecz, bo nie rozegraliśmy wielu wymian i on nie dawał mi uchwycić rytmu. A kiedy już dochodziło do akcji z głębi kortu, grałem naprawdę źle. Walczyliśmy przez cztery wyrównane sety i byliśmy bliscy piątego - powiedział, cytowany przez portal atptour.com, Thiem, dla którego to 50. w karierze wygrany mecz w turnieju wielkoszlemowym, a 20. w Rolandzie Garrosie.

W III rundzie rozstawiony z numerem czwartym Thiem, zeszłoroczny finalista zawodów w stolicy Francji, zmierzy się z Pablo Cuevasem. Z Urugwajczykiem ma bilans 3-2, w tym 3-1 na ceglanej mączce. Cuevas w czwartek wyeliminował oznaczonego "28" Kyle'a Edmunda, który skreczował w trzecim secie.

Alexander Zverev rozegrał pierwszy od dłuższego czasu mecz, w którym nie miał najmniejszych problemów z odniesieniem zwycięstwa oraz był postacią dominującą na korcie. Niemiec wygrał 6:1, 6:3, 7:6(3) z kwalifikantem Mikaelem Ymerem. Dla hamburczyka to 11. zwycięstwo w 17. pojedynku w tegorocznym sezonie gry na kortach ziemnych, w tym szóste z rzędu (w zeszłym tygodniu zwyciężył w imprezie w Genewie). W ciągu 119 minut czwartkowego starcia zapisał na swoim koncie 12 asów, pięć przełamań i 36 zagrań kończących.

Dalej gra natomiast inny tenisista z eliminacji, Salvatore Caruso. Włoch pokonał 6:1, 6:2, 6:4 rozstawionego z numerem 26. Gillesa Simona i pierwszy raz w karierze awansował do 1/16 finału turnieju Wielkiego Szlema. W III rundzie zameldował się też Leonardo Mayer, który udanie dokończył przerwany w środę z powodu zmierzchu mecz z Diego Schwartzmanem, turniejową "17", i zwyciężył 4:6, 6:3, 6:4, 7:5.

Roland Garros, Paryż (Francja)
Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 42,6 mln euro
czwartek, 30 maja

II runda gry pojedynczej:

Dominic Thiem (Austria, 4) - Aleksander Bublik (Kazachstan) 6:3, 6:7(6), 6:3, 7:5
Alexander Zverev (Niemcy, 5) - Mikael Ymer (Szwecja, Q) 6:1, 6:3, 7:6(3)
Leonardo Mayer (Argentyna) - Diego Schwartzman (Argentyna, 17) 4:6, 6:3, 6:4, 7:5
Salvatore Caruso (Włochy, Q) - Gilles Simon (Francja, 26) 6:1, 6:2, 6:4
Pablo Cuevas (Urugwaj) - Kyle Edmund (Wielka Brytania, 28) 7:6(3), 6:3, 2:1 i krecz