Roland Garros. Zbigniew Boniek pod wrażeniem gry Igi Świątek. Wymowny komentarz prezesa

Iga Świątek znakomicie radzi sobie w tegorocznej edycji wielkoszlemowego Roland Garros. Młoda Polka wygrała już dwa spotkania i powalczy o 1/8 finału. Pod wrażeniem gry warszawianki w 2. rundzie był Zbigniew Boniek.

Szymon Łożyński
Zbigniew Boniek Newspix / LUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT / / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek
We wtorkowe popołudnie w wielkoszlemowym Roland Garros Iga Świątek bez większych kłopotów wygrała 6:3, 6:0 z Chinką Qiang Wang, zajmującą wysokie 16. miejsce w rankingu WTA. Tymczasem Polka nie dała większej szans Azjatce. Od stanu 2:2 w pierwszym secie, oddała rywalce jeszcze tylko jednego gema.

Nie można zatem dziwić się pomeczowej reakcji Zbigniewa Bońka. Prezes PZPN znany jest ze swojego zamiłowania do tenisa. Wielokrotnie chwalił Agnieszkę Radwańską, a teraz ma okazję pozytywnie pisać o grze Igi Świątek. Po wtorkowym zwycięstwie młodej Polki, Zbigniew Boniek pogratulował rodaczce, dodając komentarz, że było to starcie, tak jak mówi się w piłce nożnej, "do jednej bramki".

W sobotę Iga Świątek powalczy o 1/8 finału Rolanda Garrosa. Jej rywalką będzie Portorykanka, mistrzyni olimpijska, Monica Puig. Bez względu na wynik tego spotkania warszawianka jest już pewna, że po wielkoszlemowym turnieju we Francji awansuje do najlepszej "100" rankingu WTA.

Czy Iga Świątek awansuje do 1/8 finału Rolanda Garrosa 2019?