WTA Nottingham: ciągle pada, I runda w hali. Wygrane Caroline Garcii i Donny Vekić

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Jean Catuffe / Na zdjęciu: Caroline Garcia
Getty Images / Jean Catuffe / Na zdjęciu: Caroline Garcia

Caroline Garcia łatwo pokonała Naikthę Bains w I rundzie turnieju WTA International w Nottingham. Pierwszy mecz w trzech setach wygrała Donna Vekić.

Turniej w Nottingham jest torpedowany przez deszcz. W poniedziałek i wtorek nie rozegrano żadnego meczu. W środę spotkania I rundy odbyły się w hali na nawierzchni twardej. Caroline Garcia (WTA 28) w 57 minut rozbiła 6:1, 6:2 Naikthę Bains (WTA 226). Francuzka zaserwowała sześć asów, a Brytyjka popełniła dziewięć podwójnych błędów. Tenisistka z Lyonu uzyskała cztery przełamania i zdobyła 56 z 87 rozegranych punktów (64 proc.).

Donna Vekić (WTA 22) zwyciężyła 6:2, 6:7(5), 6:0 Dalilę Jakupović (WTA 110). Chorwatce nie udało się zakończyć meczu w dwóch setach, choć prowadziła 6:2, 3:0. W trzeciej partii straciła tylko 10 punktów. W ciągu godziny i 49 minut wykorzystała dziewięć z 15 break pointów.

Kolejną rywalką Garcii będzie Maia Lumsden (WTA 280), która pokonała 6:3, 7:6(3) Tarę Moore (WTA 481). W trwającym 89 minut meczu wyżej notowana Brytyjka zaserwowała siedem asów i zdobyła 34 z 44 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła siedem z 10 break pointów, a sama uzyskała cztery przełamania. Vekić w II rundzie zmierzy się z Chloe Paquet (WTA 168), która po dwóch godzinach wygrała 5:7, 6:4, 6:2 z Ankitą Rainą (WTA 173). Francuzka posłała siedem asów i zgarnęła 44 z 60 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Maria Sakkari (WTA 33) pokonała 6:4, 6:3 Heather Watson (WTA 115). W ciągu 83 minut Greczynka posłała siedem asów i odparła cztery z pięciu break pointów. W II rundzie jej przeciwniczką będzie Ivana Jorović (WTA 104), która wygrała 6:3, 6:4 z Ellen Perez (WTA 202). W ciągu 79 minut Serbka zaliczyła pięć przełamań.

Tatjana Maria (WTA 56) zwyciężyła 6:1, 3:6, 7:6(3) Monikę Niculescu (WTA 144) po dwóch godzinach i pięciu minutach. W trzecim secie Rumunka poderwała się do walki z 1:4 i dwa razy serwowała po awans, przy 5:4 i 6:5. W tie breaku Niemka opanowała sytuację. Ajla Tomljanović (WTA 47) pokonała 6:2, 6:3 Danielle Lao (WTA 167). W ciągu 67 minut Australijka zaserwowała osiem asów i zdobyła 20 z 25 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Tenisistka z Brisbane podwyższyła na 5-0 bilans meczów z Amerykanką.

Sara Sorribes (WTA 64) zwyciężyła 6:4, 5:7, 7:6(4) Shelby Rogers (WTA 361) po trzech godzinach i 12 minutach. Hiszpanka zmarnowała trzy piłki meczowe przy 6:4, 5:3. Awans zapewniła sobie w zaciętym trzecim secie. Zdobyła o osiem punktów więcej (127-119). Shuai Zhang (WTA 50) przegrała 5:7, 3:6 z Jennifer Brady (WTA 80). W drugim secie Chinka nie wykorzystała prowadzenia 2:0. Amerykanka zaserwowała sześć asów i zdobyła 23 z 26 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Nature Valley Open, Nottingham (Wielka Brytania) WTA International, kort trawiasty, pula nagród 250 tys. dolarów środa, 12 czerwca

I runda gry pojedynczej:

Caroline Garcia (Francja, 1) - Naiktha Bains (Wielka Brytania, WC) 6:1, 6:2 Donna Vekić (Chorwacja, 2) - Dalila Jakupović (Słowenia) 6:2, 6:7(5), 6:0 Maria Sakkari (Grecja, 4) - Heather Watson (Wielka Brytania) 6:4, 6:3 Ajla Tomljanović (Australia, 6) - Danielle Lao (USA, Q) 6:2, 6:3 Tatjana Maria (Niemcy, 9) - Monica Niculescu (Rumunia) 6:1, 3:6, 7:6(3) Jennifer Brady (USA) - Shuai Zhang (Chiny, 7) 7:5, 6:3 Elena-Gabriela Ruse (Rumunia, Q) - Jewgienija Rodina (Rosja, 10) 6:3, 6:3 Viktorija Golubić (Szwajcaria) - Ludmiła Samsonowa (Rosja, Q) 6:1, 6:7(2), 6:3 Harriet Dart (Wielka Brytania) - Wiera Łapko (Białoruś) 7:6(7), 3:6, 6:3 Bernarda Pera (USA) - Katie Swan (Wielka Brytania, WC) 7:6(5), 6:1 Ivana Jorović (Serbia) - Ellen Perez (Australia, Q) 6:3, 6:4 Sara Sorribes (Hiszpania) - Shelby Rogers (USA) 6:4, 5:7, 7:6(4) Astra Sharma (Australia) - Magdalena Rybarikova (Słowacja) 6:1 i krecz Chloe Paquet (Francja, LL) - Ankita Raina (Indie, LL) 5:7, 6:4, 6:2 Maia Lumsden (Wielka Brytania, WC) - Tara Moore (Wielka Brytania, Q) 6:3, 7:6(3)

Czy Caroline Garcia straci seta w II rundzie turnieju WTA w Nottingham?