Challenger Nottingham: Kamil Majchrzak przegrał na inaugurację. Deszcz znów dał znać o sobie

Kamil Majchrzak przegrał w II rundzie zawodów ATP Challenger Tour w Nottingham. Zawody miały być rozgrywane na kortach trawiastych, ale z powodu opadów deszczu tenisiści grają w warunkach halowych.

Rafał Smoliński
Kamil Majchrzak Getty Images / Jason Heidrich/Icon Sportswire / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
W środę organizatorzy Nature Valley Open Challenger przenieśli pod dach hali tylko część spotkań II rundy. W czwartek uczynili to z pojedynkami górnej części turniejowej drabinki, dzięki czemu Kamil Majchrzak (ATP 115) zagrał nie na otwartych kortach trawiastych, ale w warunkach halowych.

Przeciwnikiem rozstawionego z "siódemką" Polaka był Dominik Koepfer (ATP 174). Niemiec przełamał już w trzecim gemie, ale szybko stracił przewagę. Nie przeszkodziło to mu w uzyskaniu kolejnego breaka oraz zakończenia seta wynikiem 6:3. W drugiej partii było już 4:1 dla reprezentanta naszych zachodnich sąsiadów, lecz piotrkowianin wyrównał na po 4. W 10. gemie Polak znów przegrał serwis i w efekcie cały pojedynek 3:6, 4:6.

Po 60 minutach Koepfer awansował do III rundy zawodów ATP Challenger Tour w Nottingham i w piątek zmierzy się z Austriakiem Sebastianem Ofnerem (ATP 145). Majchrzak nie kończy jeszcze zmagań w tym turnieju, bowiem w piątek powalczy wspólnie z Rosjaninem Jewgienijem Donskojem w deblu. Ich przeciwnikami będą Czech Lukas Rosol i Kanadyjczyk Peter Polansky.

Nature Valley Open Challenger, Nottingham (Wielka Brytania)