ATP Londyn: udany powrót po kontuzji Kevina Andersona. Pewne zwycięstwa Marina Cilicia i Daniła Miedwiediewa

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Elsa / Na zdjęciu: Kevin Anderson
Getty Images / Elsa / Na zdjęciu: Kevin Anderson

Powracający po kontuzji Kevin Anderson w trzech setach pokonał Camerona Norrie'ego w I rundzie rozgrywanego na kortach trawiastych turnieju ATP 500 w Londynie. Bez straty partii do 1/8 finału awansowali Marin Cilić i Danił Miedwiediew.

Z powodu kontuzji łokcia Kevin Anderson nie grał przez niemal trzy miesiące i stracił cały sezon zmagań na ceglanej mączce. Afrykaner wrócił do rywalizacji na okres rywalizacji na trawie. W poniedziałek rozegrał pierwszy mecz od 28 marca, gdy w ćwierćfinale imprezy w Miami przegrał z Rogerem Federerem. W I rundzie turnieju ATP w Londynie pokonał 4:6, 7:6(5), 6:4 Camerona Norrie'ego.

Po Andersonie łatwo można było dostrzec długą przerwę od tenisa. W początkowej fazie meczu Afrykaner miał problemy z uchwyceniem właściwego rytmu gry, ale im dłużej trwał pojedynek, tym prezentował się coraz lepiej. Wygrał w dużej mierze dzięki doskonałej dyspozycji serwisowej (posłał 12 asów, przy własnym podaniu zdobył 78 proc. rozegranych punktów i tylko jeden raz dał się przełamać). W II rundzie tenisista z Johannesbuga zmierzy się z Gillesem Simonem, który po tie breaku decydującego seta okazał się lepszy od Jamesa Warda.

Marin Cilić wykonał pierwszy krok w kierunku obronienia tytułu. Chorwat, zeszłoroczny mistrz Fever-Tree Championships, na otwarcie tegorocznej edycji wygrał 6:1, 7:6(5) z Cristianem Garinem. Rozstawiony z numerem piątym Cilić, który w ciągu 77 minut gry zapisał na swoim koncie siedem asów, cztery przełamania i 12 uderzeń kończących, w 1/8 finału powalczy z Diego Schwartzmanem. Argentyńczyk okazał się lepszy od Aleksandra Bublika, kwalifikanta.

W meczu otwarcia Fever-Tree Championships Danił Miedwiediew pokonał 6:2, 6:4 Fernando Verdasco i przerwał serię pięciu porażek z rzędu. Z kolei na bocznym korcie Nicolas Mahut wygrał 6:3, 7:6(5) z Francesem Tiafoe'em.

Fever-Tree Championships, Londyn (Wielka Brytania) ATP World Tour 500, kort trawiasty, pula nagród 2,081 mln euro poniedziałek, 17 czerwca

I runda gry pojedynczej:

Kevin Anderson (RPA, 2) - Cameron Norrie (Wielka Brytania) 4:6, 7:6(5), 6:4 Danił Miedwiediew (Rosja, 4) - Fernando Verdasco (Hiszpania) 6:2, 6:4 Marin Cilić (Chorwacja, 5) - Cristian Garin (Chile) 6:1, 7:6(5) Gilles Simon (Francja) - James Ward (Wielka Brytania, Q) 3:6, 6:3, 7:6(2) Diego Schwartzman (Argentyna) - Aleksander Bublik (Kazachstan, Q) 6:2, 6:3 Nicolas Mahut (Francja, Q) - Frances Tiafoe (USA) 6:3, 7:6(5)

Kto awansuje do ćwierćfinału turnieju ATP w Londynie?