Challenger Ilkley: Kamil Majchrzak zwycięski wieczorową porą. Powalczy o ćwierćfinał

Kamil Majchrzak awansował do III rundy turnieju ATP Challenger Tour o puli nagród 137,5 tys. euro w brytyjskim Ilkley. Polski tenisista odniósł we wtorek pierwsze w sezonie zwycięstwo na kortach trawiastych.

Rafał Smoliński
Kamil Majchrzak Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
Rozstawiony z 10. numerem Kamil Majchrzak (ATP 114) otrzymał w I rundzie wolny los. Jego pierwszym przeciwnikiem został doświadczony w challengerowych bojach Yuichi Sugita (ATP 205). Mimo później pory i zapadających ciemności Polak zdołał wygrać w dwóch setach i zameldował się w 1/8 finału.

23-latek z Piotrkowa Trybunalskiego bardzo dobrze serwował i returnował. Posłał aż 15 asów i ani razu nie musiał bronić się przed stratą podania. W pierwszym secie nie doszło do żadnego przełamania i decydował tie break. W nim nasz reprezentant zaskoczył Japończyka na returnie i oddał mu zaledwie punkt.

W drugiej odsłonie Majchrzak przycisnął, bo chciał zakończyć spotkanie przed zapadnięciem ciemności. W siódmym gemie Sugita popełnił przy break poincie niewymuszony błąd i stracił podanie. Teraz Polak nie czekał i już po zmianie stron wypracował piłkę meczową. Pojedynek zwieńczył podwójny błąd serwisowy reprezentanta Kraju Kwitnącej Wiśni.

Po 85 minutach Majchrzak wygrał 7:6(1), 6:3. Środa będzie dla niego dniem wolnym, w którym pozna swojego przeciwnika w pojedynku o ćwierćfinał. Będzie nim albo oznaczony siódmym numerem Czech Jiri Vesely (ATP 106), albo Amerykanin Bjorn Fratangelo (ATP 135).