WTA Majorka: Andżelika Kerber wyraźnie lepsza od Marii Szarapowej. Awans Amandy Anisimovej

Andżelika Kerber pokonała Marię Szarapową i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International na Majorce. Amanda Anisimova łatwo wygrała z Alize Cornet.

Andżelika Kerber Getty Images / Yong Teck Lim / Na zdjęciu: Andżelika Kerber
W II rundzie doszło do starcia wielkoszlemowych mistrzyń i byłych liderek rankingu. Andżelika Kerber (WTA 6) wygrała 6:2, 6:3 z Marią Szarapową (WTA 85). W ciągu 91 minut Rosjanka zdobyła tylko dziewięć z 31 punktów przy własnym drugim serwisie. Niemka obroniła pięć z sześciu break pointów. Bilans ich meczów to teraz 5-4 dla Kerber. Było to ich drugie starcie na trawie. W IV rundzie Wimbledonu 2014 Szarapowa przegrała w trzech setach. Na Majorce zanotowała pierwszy występ od stycznia (Petersburg).

Amanda Anisimova (WTA 27) pokonała 6:2, 6:4 Alize Cornet (WTA 56). W ciągu 75 minut Amerykanka zdobyła 31 z 42 punktów przy swoim pierwszym podaniu i obroniła siedem z ośmiu break pointów. 17-latka z Aventury w tegorocznym Rolandzie Garrosie doszła do wielkoszlemowego półfinału jako pierwsza tenisistka urodzona w XXI wieku.

Kolejną rywalką Anisimovej będzie Belinda Bencić (WTA 13), która prowadziła 5:7, 6:3, 3:1 z Shelby Rogers (WTA 356), gdy Amerykanka skreczowała z powodu kontuzji prawego barku. W pierwszym secie Szwajcarka nie wykorzystała prowadzenia 5:2. W drugiej partii uzyskała jedno przełamanie, na 2:0. W decydującej odsłonie trzy kolejne gemy padły łupem tenisistki returnującej. Bencić utrzymała podanie na 3:1, a następnie zdobyła dwa punkty przy serwisie rywalki i Rogers postanowiła nie kontynuować gry. W ciągu godziny i 47 minut Amerykanka zaserwowała 12 asów, a Szwajcarka miała ich dziewięć.

Caroline Garcia (WTA 23) zwyciężyła 6:2, 6:7(1), 6:3 Paulę Badosę (WTA 132). Francuzka mogła wygrać w dwóch setach, bo prowadziła 6:2, 5:2 i miała piłkę meczową przy 6:2, 6:5. W trwającym dwie godziny i pięć minut spotkaniu odparła pięć z sześciu break pointów i wywalczyła 41 z 51 punktów przy swoim pierwszym podaniu. W ćwierćfinale tenisistka z Lyonu zagra z Kerber, z którą ma bilans meczów 2-5.