ATP Londyn: Andy Murray wrócił do rozgrywek. Brytyjczyk i Feliciano Lopez wygrali mecz debla

Andy Murray i partnerujący mu Feliciano Lopez w dwóch setach pokonali Juana Sebastiana Cabala i Roberta Faraha w I rundzie zmagań w deblu w rozgrywanym na trawie turnieju ATP 500 w Londynie. Dla Brytyjczyka był to pierwszy mecz od 14 stycznia.

Marcin Motyka
Andy Murray Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Andy Murray
Kiedy pół roku temu Andy Murray poddawał się operacji biodra, podkreślał, że zabieg ma mu umożliwić normalnie funkcjonowanie w codziennym życiu. Tymczasem w czwartek Brytyjczyk rozegrał pierwszy mecz od 14 stycznia, gdy w Australian Open przegrał z Roberto Bautistą. W I rundzie zmagań w deblu w turnieju ATP w Londynie Murray i partnerujący mu Hiszpan Feliciano Lopez pokonali 7:6(5), 6:3 najwyżej rozstawionych Kolumbijczyków Juana Sebastiana Cabala i Roberta Faraha.

Spotkanie trwało godzinę i 14 minut. W tym czasie Murray i Lopez zaserwowali pięć asów, ani razu nie zostali przełamani, wykorzystali jednego z trzech break pointów oraz łącznie zdobyli 62 punkty, o osiem więcej od rywali.

- To było wspaniałe i sprawiło mi dużo radości - mówił Brytyjczyk w rozmowie z BBC. - Przed meczem byłem dość zrelaksowany, ale gdy wychodziliśmy na kort, poczułem zdenerwowanie. Jeśli chcesz nerwów i motyli w brzuchu, to właśnie je miałem.

- Spodziewałem się, że nie będę czuł się zbyt dobrze i będę najgorszym tenisistą na korcie i w pierwszym secie prawdopodobnie tak było. Ale uważam, że w drugiej partii zagrałem na wyższym poziomie. Lepiej serwowałem, returnowałem i wykonywałem pozostałe elementy gry - dodał tenisista z Dunblane, dla którego to pierwszy wygrany oficjalny mecz od 1 stycznia, kiedy to w Brisbane pokonał Jamesa Duckwortha.

W ćwierćfinale turnieju Fever-Tree Championships 2019 Murray i Lopez zmierzą się z Danielem Evansem i Kenem Skupskim bądź z Felixem Augerem-Aliassime'em i Alexem de Minaurem. Zaległy mecz I rundy Brytyjczyków z duetem kanadyjsko-australijskim odbędzie się w piątek. Zwycięzcy tego samego dnia, nie wcześniej niż o godz. 18:30 czasu polskiego, na korcie centralnym zagrają z Brytyjczykiem i Hiszpanem.

Czy Andy Murray i Feliciano Lopez wygrają ćwierćfinał?