WTA Eastbourne: Alize Cornet pożegnała Elinę Switolinę. Awans Kiki Bertens

Alize Cornet wyeliminowała Elinę Switolinę w II rundzie turnieju WTA Premier w Eastbourne. Kiki Bertens w dwóch setach pokonała Julię Putincewą.

Alize Cornet Getty Images / Minas Panagiotakis / Na zdjęciu: Alize Cornet
Mecz Alize Cornet (WTA 55) z Eliną Switoliną (WTA 8) był rozgrywany na przestrzeni dwóch dni. W poniedziałek został przerwany w drugim secie z powodu deszczu. Ostatecznie wygrała Francuzka 6:3, 7:6(3). W pierwszej partii tenisistka z Nicei wróciła z 1:3. W drugiej prowadziła 3:1, a przy 5:4 miała piłkę meczową, ale awans zapewniła sobie w tie breaku. W ciągu 96 minut Cornet popełniła siedem podwójnych błędów, ale też wykorzystała cztery z pięciu break pointów. Francuzka poprawiła na 3-4 bilans spotkań ze Switoliną.

Kolejną rywalką Cornet będzie Shuai Zhang (WTA 51), która w 64 minuty pokonała 6:3, 6:1 Darię Gawriłową (WTA 78). Chinka zdobyła 61 z 97 rozegranych punktów (63 proc.). Zaserwowała cztery asy i zaliczyła pięć przełamań. Ons Jabeur (WTA 62) wygrała 2:6, 6:2, 6:1 z Mandy Minellą (WTA 98). Reprezentantka Luksemburga do drabinki weszła w miejsce Ashleigh Barty. W trwającym 77 minut meczu Tunezyjka wykorzystała cztery z pięciu break pointów.

Kiki Bertens (WTA 4) pokonała 6:4, 6:1 Julię Putincewą (WTA 39). Kazaszka popełniła osiem podwójnych błędów. Holenderka zdobyła 23 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie pięć z 12 okazji. Tenisistka z Wateringen podwyższyła na 6-1 bilans meczów z Putincewą. W III rundzie Bertens zagra z Anną-Leną Friedsam (WTA 356), która zwyciężyła 6:3, 6:4 Anett Kontaveit (WTA 20). W ciągu 69 minut Niemka wykorzystała trzy z siedmiu break pointów i po raz drugi okazała się lepsza od Estonki w Eastbourne (2016).

We wtorek rozgrywano również I rundę. Belinda Bencić (WTA 13) pokonała 6:3, 6:4 Weronikę Kudermetową (WTA 58). W ciągu 74 minut Rosjanka zaserwowała osiem asów, ale trzy razy oddała podanie. Szwajcarka przegrała dwa wcześniejsze mecze z moskwianką. Samantha Stosur (WTA 132) zwyciężyła 6:2, 6:3 Sofię Kenin (WTA 28). Amerykanka w ubiegłym tygodniu zdobyła tytuł na Majorce. Australijka obroniła trzy break pointy i zdobyła 27 z 38 punktów przy własnym pierwszym serwisie.

Łesia Curenko (WTA 33) w 74 minuty wygrała 6:2, 6:2 z Zariną Dijas (WTA 89). Ukrainka odparła pięć z sześciu break pointów. Mecz Polony Hercog (WTA 60) z Barborą Strycovą (WTA 50) zakończył się kreczem tej drugiej. Słowenka w pierwszym secie wróciła z 1:3. Przy jej prowadzeniu 7:6(3), 0:1 Czeszka zeszła z kortu.

Nature Valley International, Eastbourne (Wielka Brytania)