Wimbledon: do głównej drabinki jeden krok. Kamil Majchrzak w finale eliminacji

Kamil Majchrzak pokonał Hindusa Ramkumara Ramanathana w II rundzie eliminacji do wielkoszlemowego Wimbledonu. Polak potrzebuje już tylko jednego zwycięstwa, aby awansować do głównej drabinki.

Kamil Majchrzak Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
Kamil Majchrzak (ATP 111) bez straty seta wyeliminował dwóch rywali w eliminacjach do Wimbledonu. Najpierw łatwo odprawił Francuza Constanta Lestienne'a, a w II rundzie pokonał 7:6(5), 6:3 Hindusa Ramkumara Ramanathana (ATP 154). Polak potrzebuje wygrać już tylko jeden mecz, aby wystąpić w turnieju głównym.

W pierwszym secie obaj tenisiści nie stracili serwisu. W tie breaku miało miejsce tylko jedno małe przełamanie, które Majchrzak uzyskał na 2-0. W drugiej partii Polak dwa razy odebrał podanie Hindusowi. W dziewiątym gemie wykorzystał drugą piłkę meczową.

W trwającym 79 minut meczu Ramanathan zaserwował więcej asów (9-3), ale nie miał ani jednego break pointa. Majchrzak wykorzystał dwie z siedmiu szans na przełamanie. Polak posłał 21 kończących uderzeń i popełnił 10 niewymuszonych błędów. Hindusowi zanotowano 28 piłek wygranych bezpośrednio i 19 pomyłek. Było to drugie spotkanie tych tenisistów. W kwietniu tego roku w challengerze w Anning również zwyciężył Majchrzak.

W finale eliminacji Majchrzak zmierzy się z Enzo Couacaudem (ATP 215). W 2013 roku Polak przegrał z Francuzem trzy spotkania w turniejach juniorskich.

Jeśli Majchrzak poradzi sobie z Couacaudem, po raz drugi wystąpi w wielkoszlemowym turnieju. W I rundzie tegorocznego Australian Open prowadził 2-0 w setach z Keiem Nishikorim, ale skurcze doprowadziły do tego, że skreczował w piątej partii.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)