Tenis. Wimbledon 2019: Halep lepsza od Azarenki. Trzecie trzysetowe zwycięstwo Martić

Simona Halep oddała cztery gemy Wiktorii Azarence w III rundzie Wimbledonu 2019. Trzeci trzysetowy mecz w turnieju wygrała Petra Martić.

Simona Halep Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Simona Halep
W piątek w Wimbledonie odbyła się konfrontacja wielkoszlemowych mistrzyń i byłych liderek rankingu. Wielkich emocji nie było, bo Simona Halep (WTA 7) wygrała 6:3, 6:1 z Wiktorią Azarenką (WTA 40). Początek był dobry w wykonaniu Białorusinki. Prowadziła 3:1, ale straciła 11 z 12 kolejnych gemów.

W ciągu 66 minut dwukrotna mistrzyni Australian Open zamieniła na przełamanie tylko jedną z siedmiu szans. Halep wykorzystała pięć z ośmiu break pointów. Triumfatorka Rolanda Garrosa 2018 posłała 13 kończących uderzeń przy dziewięciu niewymuszonych błędach. Azarenka miała 14 piłek wygranych bezpośrednio i 33 pomyłki.

Halep wyszła na prowadzenie 3-2 w bilansie meczów z Azarenką. Po raz drugi zmierzyły się w Wimbledonie. W 2017 roku w IV rundzie również lepsza była tenisistka z Konstancy. Obie tenisistki w Londynie najdalej doszły do półfinału - Rumunka w 2014, a Białorusinka w 2011 i 2012 roku. Kolejną rywalką Halep będzie 15-letnia Cori Gauff.

Petra Martić (WTA 24) wygrała trzeci z rzędu trzysetowy mecz. Chorwatka zwyciężyła 6:4, 3:6, 6:4 Danielle Collins (WTA 34). W pierwszym i drugim secie miało miejsce po jednym przełamaniu. W trzeciej partii Amerykanka prowadziła 2:0, ale straciła sześć z ośmiu kolejnych gemów. W ciągu godziny i 57 minut Martić posłała 20 kończących uderzeń i popełniła 26 niewymuszonych błędów. Collins miała 33 piłki wygrane bezpośrednio i 42 pomyłki.

Chorwatka i Amerykanka w tym roku zanotowały najlepsze wielkoszlemowe starty. Collins w Australian Open doszła do półfinału, a Martić w Rolandzie Garrosie osiągnęła ćwierćfinał. Kolejną rywalką 24. rakiety globu będzie Elina Switolina, z którą ma bilans meczów 1-3.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)