Tenis. Wimbledon 2019. Hubert Hurkacz doceniony. Polak otrzymał brawa po meczu z Novakiem Djokoviciem

Hubert Hurkacz zagrał bardzo dobry mecz przeciwko Novakovi Djokoviciowi w III rundzie Wimbledonu. Postawa Polaka - pomimo porażki - została doceniona przez kibiców i on również otrzymał porcję braw.

Michał Jankowski
Hubert Hurkacz PAP/EPA / NIC BOTHMA / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Hubert Hurkacz po zakończeniu meczu z Novakiem Djokoviciem nie miał powodów do radości, ponieważ pożegnał się z Wimbledonem. Mimo porażki 7:5, 6:7(5), 6:1, 6:4 Polak może być dumny ze swojej postawy. Przez wszystkie cztery sety był równorzędnym rywalem dla Serba.

Jego postawę docenili również zgromadzeni na trybunach kortu kibice, którzy nagrodzili Polaka brawami.

Hubert Hurkacz rozdał również kilkadziesiąt autografów, podczas gdy Novak Djoković udał się już w kierunku szatni i dziennikarza, który przeprowadził z nim pomeczowy wywiad.

22-letniemu Polakowi nie dawano wielkich szans na awans do IV rundy Wimbledonu i rzeczywiście odpadł on z turnieju. Zaprezentował się jednak z dobrej strony. Wykonał kilka naprawdę efektownych i efektywnych zagrań, które wzbudzały podziw publiczności. Hurkacz udowodnił, że w przyszłości może należeć do czołówki światowego tenisa.