Tenis. Wimbledon 2019: niewiarygodny powrót Cori Gauff! Amerykanka zagra o ćwierćfinał z Simoną Halep

Cori Gouff obroniła dwie piłki meczowe i pokonał Polonę Hercog w III rundzie Wimbledonu 2019. W poniedziałek 15-letnia Amerykanka zmierzy się z Simoną Halep o ćwierćfinał.

Cori Gauff PAP/EPA / ANDY RAIN / Na zdjęciu: Cori Gauff
15-letnia Cori Gauff (WTA 313) wygrała szósty mecz z rzędu (przeszła trzystopniowe kwalifikacje) i jest w IV rundzie Wimbledonu 2019. W piątek wyeliminowała Polonę Hercog (WTA 60) po dreszczowcu. Amerykanka odrodziła się z 3:6, 2:5, obroniła dwie piłki meczowe i zwyciężyła Słowenkę 3:6, 7:6(7), 7:5.

W pierwszym secie 313. rakieta globu od 3:2 straciła cztery gemy z rzędu. W drugiej partii obroniła dwie piłki meczowe, po jednej przy 2:5 i 3:5. W tie breaku wróciła z 3-5 i wykorzystała trzeciego setbola. W trzeciej odsłonie Hercog z 1:4 wyrównała na 4:4, ale decydujące słowo należało do Gauff, która zaliczyła przełamanie na 7:5.

W trwającym dwie godziny i 47 minut meczu Gauff zdobyła o sześć punktów mniej (102-108), ale ten najważniejszy padł jej łupem. Amerykanka posłała 24 kończące uderzenia i popełniła 43 niewymuszone błędy. Hercog miała 34 piłki wygrane bezpośrednio i 45 pomyłek.

Dla Gauff jest to wielkoszlemowy debiut. Eliminacje do Wimbledonu przeszła jako najmłodsza tenisistka w Erze Otwartej. W marcu w Miami Amerykanka wygrała z Catherine McNally i odniosła pierwsze zwycięstwo w WTA Tour. Do 1/8 finału londyńskiego Szlema awansowała jako najmłodsza tenisistka od czasu Jennifer Capriati (1991). Hercog w środę pokonała Madison Keys i po raz drugi dotarła do III rundy w Londynie (2017). W wielkoszlemowych turniejach Słowenka nigdy nie doszła dalej.

W poprzednich rundach Gauff odprawiła pięciokrotną mistrzynię Wimbledonu Venus Williams i półfinalistkę imprezy z 2017 roku Magdalenę Rybarikovą. Wcześniej w eliminacjach w Roehampton (wystąpiła w nich dzięki dzikiej karcie) pokonała najwyżej rozstawioną Alionę Bolsovą, Walentinę Iwachnienko i Greet Minnen. W tych pięciu meczach 15-latka z Delray Beach nie straciła seta.

W poniedziałek o ćwierćfinał Gauff zmierzy się z Simoną Halep. Amerykanka zapewniła sobie awans w okolice 140. miejsca w rankingu. Jeśli pokona Rumunkę wejdzie do czołowej "100".

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 38 mln funtów
piątek, 5 lipca

III runda gry pojedynczej kobiet:

Cori Gauff (USA, Q) - Polona Hercog (Słowenia) 3:6, 7:6(7), 7:5

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)