WTA Bukareszt: pewne otwarcie Viktorii Kuzmovej. Odrodzenie Laury Siegemund

Viktoria Kuzmova oddała cztery gemy Dalili Jakupović w I rundzie turnieju WTA International w Bukareszcie. Laura Siegemund wyeliminowała w trzech setach Anhelinę Kalininę.

Viktoria Kuzmova Getty Images / Quinn Rooney / Na zdjęciu: Viktoria Kuzmova
Rozstawiona z numerem drugim Viktoria Kuzmova (WTA 54) nie miała problemów z awansem do II rundy turnieju w Bukareszcie. W poniedziałek pokonała 6:2, 6:2 Dalilę Jakupović (WTA 145). W ciągu 64 minut Słowaczka zdobyła 19 z 25 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z ośmiu szans na przełamanie. Tenisistka z Koszyc podwyższyła na 3-1 bilans meczów ze Słowenką. Kolejną jej rywalką będzie Australijka Jaimee Fourlis lub Rumunka Irina Bara.

Laura Siegemund (WTA 77) zwyciężyła 4:6, 6:3, 6:4 Anhelinę Kalininę (WTA 137). Od stanu 4:1 Niemka straciła osiem gemów z rzędu, ale w drugim secie odrodziła się z 0:3. W trwającym dwie godziny i 50 minut meczu zdobyła o dwa punkty więcej (105-103). Wykorzystała sześć z 13 break pointów. Tenisistki te spotkały się po raz drugi. W 2015 roku w Pelham (ITF) lepsza była Ukrainka. W II rundzie Siegemund zmierzy się z Hiszpanką Larę Arruabarrenę lub Chinką Shilin Xu.

Aliona Bolsova (WTA 88) pokonała 6:3, 6:2 Warwarę Flink (WTA 122). W ciągu 75 minut Hiszpanka zamieniła na przełamanie pięć z ośmiu okazji. Zgarnęła 23 z 33 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Tenisistka z Palafrugell świetnie spisała się w tegorocznym Rolandzie Garrosie, w którym doszła do IV rundy w swoim wielkoszlemowym debiucie. Kolejną jej rywalką będzie Czeszka Barbora Krejcikova lub Rumunka Elena-Gabriela Ruse.

Jelena Rybakina (WTA 106) zwyciężyła 7:5, 7:6(4) Paulę Badosę (WTA 116). Kazaszka spotkanie mogła zakończyć w 10. gemie drugiej partii. Miała w nim trzy piłki meczowe. W ciągu godziny i 50 minut zdobyła 33 z 40 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Ysaline Bonaventure (WTA 114) wygrała 6:3, 7:5 z Terezę Mrdezę (WTA 187). W trwającym 87 minut meczu Belgijka wykorzystała siedem z ośmiu break pointów.